Bulgaristanlı kız öğrencilerden BRGK Genel Başkanı Gençoğlu’na ziyaret

STK'lardan Haberler
İçeriği Paylaş

Bulgaristan Dostluk Grubu Başkanı Ak Parti milletvekili Mustafa Öztürk’ ün desteğiyle Birlik Vakfı Bursa Şubesi’nin organizasyonuyla Bursa ya gelen 60 kız öğrenci, çok özel bir ziyaret gerçekleştirdi.

Öğrenciler, Bulgaristanlı soydaşların efsane ismi merhum Mümin Gençoğlu’ndan aldıkları hak, hukuk ve özgürlük bayrağını Balkan Rumeli Göçmenleri Konfederasyonu’nda taşımaya devam eden Genel Başkan Turhan Gençoğlu’nu ziyaret etti.

Gençoğlu ailesinin Bursa’ya Türkiye kazandırdığı ve artık Avrupa’nın sayılı dondurulmuş ve konserve tesislerinden biri olan dünya markası, Penguen Gıda tesisleri gezerek özel ve keyifli bir ziyarette bulunma fırsatı bulan öğrenciler, tüm üretim aşamaları hakkında bilgi aldı.

Öğrencilerle yakından ilgilenen Balkan Rumeli Göçmenleri Konfederasyonu Genel Başkan Turhan Gençoğlu, Bal-Göç’ü kuran babası Mümin Gençoğlu ve arkadaşlarının verdiği mücadeleden bugün gelinen noktaya dikkat çekerek, yeni nesillerin geçmişlerini çok iyi bilmesi gerektiğine dikkat çekti.

Türkiye’nin en büyük sivil toplum kuruluşu olan Balkan Rumeli Göçmenleri Konfederasyonu’nun çalışmalarına da değinen Turhan Gençoğlu, öğrencilerden, eğitimlerine ve özellikle Türkçe’ye çok çok önem vermelerini istedi.

Gençoğlu, Balkan insanın girişimci, çalışkan ve mücadeleci yönüne de dikkat çekerek, ziyarete gelen öğrenciler arasından çok başarılı iş adamları ve bilim insanlarının çıkacağına inandığını söyledi.


İçeriği Paylaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.