Bal-Türk’ün Faaliyet Alanı

Faaliyet Alanı
İçeriği Paylaş

Balkan Türkleri Kültür ve Dayanışma Derneği (Bal-Türk), Balkan Yarımadasında yaşayan Türkler ve 93 Harbi (Hicri 1293 yılı) diye adlandırılan 1877-78 Osmanlı-Rus harbinden bu yana Anavatana göç etmiş Balkan Türklerinin aralarındaki irtibatı; diğer bir ifadeyle sosyal, kültürel, ekonomik vb. faktörler itibariyle dayanışmayı güçlendirmek ve Türkiye’nin menfaatlerini korumak ve yüceltmek temel amacına sahiptir.

Derneğin faaliyet alanları aşağıdaki gibi sıralanabilir:

· Sosyal, kültürel ve ekonomik hakların korunması konusunda, Türk vatandaşı olan ve olmayan soydaşlarımızın yanında olmak,

· Balkanlar ve Türkiye arasındaki ticari-ekonomik ilişkilerde yönlendirici proaktif faaliyetlerin yürütülmesi,

· Kültür ve sanat faaliyetlerine yönelik çalışmalarımızı diğer alanları da olumlu etkileyecek şekilde yürütmek,

· Eğitim ve akademik alanda, öğrenci mübadelesinin yapılması ve ortak Avrupa Birliği projelerinin hazırlanması…

Tüm bu faaliyetler çerçevesinde var olan sorunlara çözüm bulmak; çıkması muhtemel sorunlara yönelik tedbir paketleri oluşturmak ve pozitif ilişkileri geliştirme yönünde öneriler getirmek temel amacımızdır. Dolayısıyla bu amaçlarlar, faaliyetlerimizin de istikametini belirlemektedir.


İçeriği Paylaş

1 thought on “Bal-Türk’ün Faaliyet Alanı

  1. Makedonya Üsküp’e okumaya gelen iki Türkiye vatandaşı olarak desteklerinizi rica ediyoruz maalesef okuma durumumuz şuan olmadığı için Türkler olarak iş desteğinizi beklemekteyiz. Saygılarımla.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.