Kosova’daki Türk dernekleri tek çatı altında birleşti

Haberler
İçeriği Paylaş

Kosova’da etkinlik gösteren Türk kültür dernekleri federasyon çatısı altında birleşme kararı aldı. Priştine’de bir araya gelen 8 Türk kültür sanat derneği, Kosova Türk Denekleri Federasyonu’nu (KTDF) kurdu. KTDF Başkanlığı görevine Priştine’den İsmail Bölükbaşı seçildi. Federasyon, kurucu derneklerinden birer üyenin yer aldığı Yönetim Kurulu’nun yanı sıra Kültür, Sanat, Spor Dayanışma ve Yardımlaşma komisyonları ile faaliyet gösterecek.
KTDF Yönetim Kurulu’nun ilk toplantısında, federasyonun tanıtımı ve amaçları hakkında kurum ve kuruluşlara, sivil toplum örgütlerine bilgilendirme ziyaretlerinin yapılması kararlaştırıldı.  Kosova Türk Dernekleri Federasyonunda, Priştine’nin “Gerçek” Kültür Sanat ve Spor Derneği, Mitroviça’nın “Birlik” Kültür ve Sanat Derneği, Vıçıtırın’ın “Çeşme” Kültür ve Sanat Derneği, Gilan’ın “Yarın” Kültür ve Sanat Derneği, Kültür ve Sanat Derneği, Prizren’in “MESK” Çokuluslu Derneği, Mamuşa’nın “Aşik Ferki” Kültür ve Sanat Derneği ile Doburçan’ın “Halit Gaş” Kültür ve Sanat Derneği yer alıyor.

PRİŞTİNE/Balkan Günlüğü


İçeriği Paylaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.