Balkan Türkleri iftarda buluştu

Bal-Türk'ten Haberler
İçeriği Paylaş

Balkan Türkleri Kültür ve Dayanışma Derneği Genel Merkezi Gebze, Çayırova, Körfez, Derince ve Karamürsel Şubeleri bu yılki gelenesel iftarını İzmit Antikkapı Retaurant’ta yaptı. 600 davetlinin katıldığı iftar muhteşemdi.

Bal-Türk Genel Başkanı Dr. Bayram Çolakoğlu yemeğin ardından yaptığı konuşma ile davetlilere seslendi. Sivil toplum kuruluşlarının demokratik toplumdaki rolünün önemine değinen Çolakoğlu, bu minval üzre Kocaeli, Türkiye ve Balkanlarda Bal-Türk’ün icra ettiği rolü örnekleriyle izah etti. Çolakoğlu konuşmasında şu noktalara vurgu yaptı:
“Bal-Türk’ün bu minval üzere amacı, Balkanlarda yaşayan Türkler ile 93 Harbinden bugüne anavatana göç etmiş Türklerin ararındaki irtibatı ve dayanışmayı güçlendirmek ve güçlü bir Türkiye için çalışmaktır.
Bu çerçevede, var olan sorunlara çözüm bulmak, çıkması muhtemel sorunlara yönelik öneriler oluşturmak ve Balkan milletleriyle pozitif ilişkiler geliştirmek, amacımızdır.
Bu amacımızı gerçekleştirmek için gücümüzü, birlik ve beraberlik içinde hedeflerimiz etrafında birleştirmemiz, büyük bir sinerji doğuracak ve gücümüze güç katacaktır. Zira Balkanlarda huzur güçlü bir Türkiye ister.
İşte, bunun için güçlü olmaktan başkan çaremiz yok. Bal-Türk’ün gücü için de yöneticisinden üyesine, gencinden yaşlısına, kadınına… her birimizin bu davaya katkı sağlaması bir zarurettir. Vakti olan bizzat katılarak, parası olan parasıyla… parası da olmayan duasıyla… bu gönül kervanına katılmak durumundadır.
Bu olduğu takdirde Balkan Türkleri camiası sosyal hayatın her alanında güçlü olur. Türkiye’nin güçlenmesine katkı sağlamış oluruz. Ve Balkanlarda huzur olur.”
Son bir buçuk yılda yapılan faaliyetlerinde sırandığı konuşmanın ardından Derneğin İzmit Yenişehir Mahallesinde yapılan yeni Genel Merkez binası için üyelerden yardım toplandı.


İçeriği Paylaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.