BGF Yönetim Kurulu Periyodik Toplantısı Bursa’da Yapıldı

Bal-Türk'ten Haberler STK'lardan Haberler
İçeriği Paylaş

Balkan Türkleri Göçmen ve Mülteci Dernekleri Federasyonu (BGF)’nin Yönetim Kurulu periyodik toplantısı, 16.02.2013 tarihinde Bursa’da Genel Merkez toplantı salonunda yapıldı.

Ana gündem konuları arasında; HÖH’ün 19.01.2013 tarihinde Sofya’da gerçekleştirdiği Genel Kurulu esnasında, Genel Başkan Sayın Ahmet DOĞAN’a yapılan suikast girişimi ve son günlerde yerel ve genel medyalarda çıkan spekülatif haberler değerlendirildi.

Federasyonumuz adına daha önceden yapılan Basın Açıklamasında yer alan metinde de belirtildiği üzere;
HÖH’le ilgili yakışıksız benzetmelerin kasıtlı olarak art niyetli, Türk ve Türk olmanın ne olduğunun farkında olmayan zavallı bazı kimselerce yayılmaya çalışıldığı gerçeğinin, bu konularda beklenti içinde olanlara da bir yararının dokunmayacağının, hele hele gerçekleri bilen bizim camiamızın, benzeri haberlere itibar etmesinin boşa bir çaba olduğu vurgulandı.

Kaldı ki, Hak ve Özgürlükler Hareketi (HÖH) Partisinin etnik bir yapıda olmadığı, mensuplarının Türk, Pomak – Müslümanlar, Bulgarlar ve Romanlardan müteşekkil olduğu ortadadır.

B.G.F üyesi dernekler HÖH’ün desteklenmesi konusunda daha önceki görüşlerini açıkça bir daha vurguladılar. Bu görüş aynı gün Balkan Rumeli Göçmenleri Konfederasyonu olağan yönetim kurulu toplantısında B.G.F başkanı tarafından ifade edildi.

bgf1 bgf2


İçeriği Paylaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.