Burgaz Milletvekili’nden Bal-Türk’e ziyaret

Bal-Türk'ten Haberler
İçeriği Paylaş

Bulgaristan Hak ve Özgürlükler Hareketi Burgaz Milletvekili Durhan Mustafa Balkan Türkleri Kültür ve Dayanışma Derneği Genel Merkezine ziyarette bulundu. Milletvekili Mustafa ile birlikte Burgaz Uluhanlı (Ruen) İlçe Başkanı da eşlik etti. Bal-Türk Genel Başkanı Dr. Bayram Çolakoğlu ve Genel Başkan Yardımcısı Halit Meriç tarafından ağırlanan heyet ile Bulgaristan’daki sorunlar hakkında görüş alışverişinde bulunuldu.
Bal-Türk Genel Başkanı Çolakoğlu, Türkiye’nin önemli bir sivil toplum kuruluşu olarak Balkanlardaki ve Bulgaristan’daki sorunların çözümüne yönelik öneriler getirdiklerini ve bunu kendilerine bir görev addettiklerini ifade etti. Özellik son zamanlardaki Müftülük krizi ile ilgili görüş alışverişinde bulunuldu.
Burgaz Milletvekili Durhan Mustafa da amaçlarının Bulgaristan’ın demokratik standartlarının yükselmesine katkı sağlamak ve Anayasal eşitliğin pratik hayata yansıması için çalışmak olduğunu söyledi.

İçeriği Paylaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.