Türkmenistan Pazarı Makedon İşdamlarına Açılıyor

Haberler
İçeriği Paylaş

Türkmenistan Uluslararası Yatırım Forumu Makedonyalı işadamlarına yeni pazar kapısını açtı.

T.C Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ve Türkmenistan Devlet Başkanı Gurbanguli Berdimuhamedov’un himayesinde, TOBB, DEİK Türkmen İş Konseyi ve Türkmenistan Ticaret ve Sanayi Odası’nın organizasyonunda İstanbul’da düzenlenen Türkmenistan Uluslararası Yatırım Forumu’nda Makedonyalı işadamlarına yeni pazar kapısını açtı.

Geçtiğimiz aylarda Makedonya Ekonomi Odası’nın TOBB ve DEİK’le imzaladığı anlaşma gereği iki ülke işadamlarının uluslararası fuarlarda birlikte yer almasına karar verilmişti. Türk ve Makedonyalı işadamları, Türkmenistan’da düzenlenecek olan ve inşaat, petrol ile doğalgaz sektörlerindeki fuarlara birlikte katılacak.

Forumda Makedonya Ekonomi Odasını temsil eden Bilyana Peeva Gyuriç, Türkmenistan Sanayi ve Ticaret Odası Dış İlişkiler Müdürü Elmira Rahmanova ile bir araya geldi. Görüşmede iki kurum arasında işbirliği sürecinin başlatılması konusunda ilk adımlar atılmış oldu.

 


İçeriği Paylaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.