Şiddet Olayları Lliseler ve Otobüslerde Devam Ediyor

Balkanlardan Haberler
İçeriği Paylaş

Üsküp’ün farklı semtlerinde gençlere yapılan saldırıların devam ettiği gözlemlenirken, bazı otobüs hatlarında da otobüsler taşlanmakta ve yolu kesilerek yolculara saldırı düzenlenmekte.

Geçtiğimiz Pazar gününden bu yana Makedonya İçişleri Bakanlığı’nın yayınladığı günlük bildirilerde, Üsküp’ün farklı semtlerinde gençlere yapılan saldırıların devam ettiği gözlemlenirken, bazı otobüs hatlarında da otobüsler taşlanmakta ve yolu kesilerek yolculara saldırı düzenlenmekte.
Saldıranlar ve saldırıya uğrayan liseli gençler. Makedon gruplar Arnavut, Arnavut gruplar da Makedon gençlerine saldırmakta. Dün “Boro Petruşevski” lisesinde 5-6 kişilik bir grup 17 yaşında bir genci döverken, otobüsten inerken 17 yaşındaki bir genç Yahya Paşa durağında 4-5 kişilik bir grubun saldırısına uğramış.
Dün Üsküp Şehir Otobüs şoförlerinden iki otobüsün taşlı saldırıya uğradıklarını polis kayıtlarında yer almakta. Olayların biri Bit Pazarda diğeri ise Pintiya semtinde meydana gelmiş. Lise ve kamu otobüsleri ile otobüs durakları şu anda saldırıların en çok yaşandığı iki nokta haline gelmiş durumda.
Cumartesi günü şiddetle sonuçlanan protestoların organizatörleri hala kamuoyuna çıkmazken, yine Arnavut gençleri sosyal ağlarda cuma günü Cuma namazından sonra Yahya Paşa Camiinin önde toplanarak Başbakanlığa yürümek için protestolara davet ediliyor.

http://www.yenibalkan.com


İçeriği Paylaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.