Selanik Metropoliti: Türk diziler şeytan işi

Haberler
İçeriği Paylaş

Türk dizilerindeki yozlaşmadan sadece Türk halkının değil Yunan halkının da şikayetçi olduğu ortaya çıktı. Selanik Metropoliti Anthimos, ayin sonrasında yaptığı açıklamada Yunan televizyonlarında da yayınlanan Türk dizilerinden şikayet ederek “Şeytan işi” dedi.

Azinlikca’nın haberine göre, Selanik Metropoliti Anthimos yaptığı ayin sonrası Yunan televizyon kanallarında yayınlanan Türk dizileri konusunda eleştirel açıklamalarda bulundu. Metropolit Anthimos Türk dizileri hakkında “şeytan işi” ifadesini kullandı.

Anthimos, Malezyalı havayolu şirketine ait Boeing uçağın Ukrayna’da düşürülmesi gibi güncel konulara değindiği konuşmasında “dünyada kötülüğün” kol gezdiğini belirterek konuyu Yunan televizyonlarında yayınlanan Türk dizilerine getirdi.

Anthimos, konuşmasında Türk dizileriyle ilgili şunları söyledi: Şeytan sadece bu mudur? Televizyon hakkında hangi görüşe sahipsiniz? Televizyonlar nasıl? Belki de size kötü gelecek bir şey söyleyeceğim: Televizyonda yayınlanan Türkiye’den olan diziler şeytan işidir. Bir zamanlar Yunanistan’da televizyonla ilgili konularda bu tür sözde sanatların mevcudiyeti ve temsiliyeti düşünülemezdi. Ancak bizim Yunan dizileri de daha mı iyi? Bayağılık, kötülük, utanç ve şuursuzluk var. Neden? Nedeni şeytan! İşbirlikçisi kim? İnsan…”

 

Kaynak: Dünya Bülteni


İçeriği Paylaş