Sağlık Bakanı Müezzinoğlu Bursa’da STK’larla biraraya geldi

Haberler
İçeriği Paylaş

Sağlık Bakanı Sayın Dr. Mehmet Müezzinoğlu STK’lardan oluşan bir grup temsilciyi Bursa Çelik Palas Hotel’de kabul ettiler. BAL-GÖÇ ve B.G.F adına bir konuşma yapan Doç. Dr. Yüksel Özkan,derneğin ve federasyonun faaliyetleri hakkında Sayın Sağlık Bakanı’na bilgi verdi.

Sağlık Bakanı Sayın Müezzinoğlu, “ Balkan insanı mert, mütevazi ve merhametlidir” dedi. Yıllardır o bölgelerde gördüğü baskılardan dolayı yeni kabuğuna yeni kıran Balkan göçmenlerinin daha fazla siyasetin içinde yer almaları gerektiğini ve buna da siyasi kurumların demografik yapı çerçevesinde dikkat çevirmesini istedi.

Bakanlığı süresince sadece sağlık alanında değil, Balkanlardaki soydaşlarımızın sorunlarının çözümüne bir bütünlük içinde yaklaşacağını ifade etti.

Genel Başkan Yüksel Özkan, Sayın Bakan Müezzinoğlu’na Balkanlardaki Soydaşlarımıza verdikleri hizmetlerden dolayı bir ebru sanatı tablosu sundu, BAL-GÖÇ ve B.G.F’nin tarihini anlatan bir de kitap hediye etti.

Bal-Göç

saglik_bakani1 saglik_bakani2


İçeriği Paylaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.