Zentürk: ’Balkanlar’da Türkiye’nin önemi son dönemde çok arttı’

Balkanlardan Haberler
İçeriği Paylaş

Rumeli Balkan Platformunun konferansına katılan Gazeteci Adnan Zentürk, Balkanlar’da Türkiye’nin önemi son dönemde çok arttı. Balkanlarda Türkiye’nin taraf olmadığı barışın sürmesi mümkün değildir. Özellikle Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu’nun Balkanlara büyük ilgisi ve sürdürülen stratejik siyaset bölgede denge unsurudur ‘ dedi.

Rumeli Balkan Platformu’nun düzenlediği Gazeteci Yazar Ardan Zentürk’ün konuşmacı olarak katıldığı ilk kültürel organizasyona Bal-Türk Genel Başkanı Dr. Bayram Çolakoğlu, Bal-Türk Gebze Şube Başkanı İsmail Yılmaz, Bal-Türk Çayırova Şube Başkanı Ekrem Şen, eski Belediye Başkanları Halil Vehbi Yenice, Abdullah Köktürk, Ali Kahraman,  Rumeli ve Balkan, Batı Trakya ve Boşnak, Makedonya Göçmenleri Derneklerinin Başkan ve yöneticileri, BALKANSİAD Genel Başkanı Adnan Vardarlı, Genel Sekreter Orhan Şimşek, Sadık Sadıkoğlu Muhacir toplumunun önde gelen isimleri Bürokrat, Akademisyen, işadamları katıldı.

Plajyolu KBB Bilim ve Teknoloji Klübü salonunda yapılan konferansta Dış politika konusunda görüşlerini açıklayan Gazeteci-Yazar , ‘ Türkiye’de özellikle son 10 yılda Balkanlar üzerinde belirleyici bir ülke konumundadır. Tarihten gelen Osmanlı’nın yüzyıllarca adaletli idaresi ve orada yaşayan vatandaşlarımızın bulunması günümüze kadar gelen tarihi eserler ve bu eserlerin yaşatılması için başta Başbakanlık Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar ve TİKA çok önemli hizmetler yapıyor, projeler geliştiriyor ‘ dedi.

Rumeli ve Balkan kökenli isimlerin katıldığı konferansın sonunda konuk Gazeteci ve Yazar Ardan Zentürk’e anı armağanı plaket emekli bürokrat Nuri Avcı tarafından verilirken, Rumeli ve Balkan Platformu Koordinatörleri Adnan Metin ve Süleyman Durak BALKANSİAD Başkanı Adnan Vardarlı ve Genel Sekreter Orhan Şimşek’e İzmit pişmaniyesi vererek teşekkür ettiler.

ardan_zenturk zenturk_1 zenturk_3 zenturk_4 zenturk_5 zernturk_2


İçeriği Paylaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.