T.C. Selanik Başkonsolosu Batı Trakyalı Öğrencileri Ağırladı

Balkanlardan Haberler
İçeriği Paylaş

T.C. Selanik Başkonsolosu Tuğrul Biltekin, Batı Trakyalı  Öğrencileri Başkonsolosluk Konutunda Ağırladı.

T.C. Selanik Başkonsolosu Tuğrul Biltekin ve eşinin evsahipliğinde, T.C. Gümülcine Başkonsolosu Osman İlhan Şener’in de katılımıyla, 21 Şubat Perşembe akşamı gerçekleşen davette Batı Trakyalı öğrenciler birbirleriyle kaynaşma fırsatı buldu.

Batı Trakya Azınlığı Yüksek Tahsilliler Derneği (BTAYTD) Genç Akademisyenler Topluluğu (GAT) Selanik Şubesi ve Selanik’te eğitim gören diğer öğrencilerle, GAT Atina, Seres, Larissa, Kozani ve Volos teşkilat temsilcileri de davette hazır bulundu.

Yaklaşık 100 öğrencinin katılımıyla kabul salonu tamamen dolan etkinlikte konuşan Başkonsolos Tuğrul Biltekin, ailelerinden ve Batı Trakya’dan ayrı olan öğrencilere, “sizler burada bize emanetsiniz” diyerek, destek ve moral verdi.

BTAYTD’nin Asbaşkanı Özlem Niyazioğlu, GAT Sorumluları Dilek Osman ve Serkan Bekir tarafından temsil edildiği etkinliğe, Türkiye Cumhuriyeti’nin Gümülcine Muavin Konsolosları İlkay Kocayiğit ve Adnan Öztürk’te katıldı.

Öte yandan, Batı Trakya kökenli Başkonsolosluk mensuplarının da hazır bulunduğu gecede, yapılan ikramların ardından öğrenciler, canlı müzik performansıyla eğlenceli dakikalar geçirdiler.

milletgazetesi


İçeriği Paylaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.