Priştine yeni bir derneğe kavuştu

Balkanlardan Haberler
İçeriği Paylaş

Priştine yeni bir derneğe kavuştu. Kadınların eğitim ve kültür alanında çalışmalar ve faaliyetler yürütecekleri  Tan Kültür ve Eğitim Kadın Derneği açılış toplantısı düzenledi.

Toplantı  derneğin ofisinin küçük olmasından dolayı  Kosova Demokratik Türk Partisi Priştine Şubesi’nde düzenlendi. Toplantıda  konuşan derneğin Başkanı Sabiha Hüdaverdi Ramadani, amaçlarının kadınların ve derneğin çalışmalarını değişik aktivite ve organizasyonlarda temsil etmek olduğunu söyledi. En kısa zamanda kadınlara yönelik değişik seminer, kurs ve faaliyetlere başlayacaklarını belirten Ramadani, sundukları manevi destekten dolayı KDTP Priştine Şube Başkanı Cüneyt Ustaibo ve Kamu Yöentimi Bakanı Baş Danışmanı Birsen Şufto’ya teşekkürlerini sundu.

Derneğin öncelikli faaliyetleri arasında, kadın ve çocuk korosunun kurulması, el sanatları kursu ile sağlık ve hukuk alanlarında eğitici seminerlerin düzenlenmesi var.

Derneği kurucu üyelerinden Hilimiye Kursan yaptığı açıklamada, bu derneğin Priştine kadınlarına her şeyden evvel birliktelik katacağına inandığını belirterek, derneğin kadınlara yönelik bir çok alanda katkıları olacağını söyledi.

Kosovaport mikrofonlarına konuşan Derneğin Yönetim Kurulu üyesi Agnesa Raşit Globoder, derneğin faaliyetlerinde eğitim yanı sıra kültürürel faaliyetleri de unutmadıklarını kaydetti. Agnesa Raşit Globoder,  amaçlarınıın tüm Priştineli kadınların bir çatı altında toplamak olduğunu da sözlerine ekledi.

Bir ay önce açılan derneğin Yönetim Kurulunda 11 üyesi bulunuyor. /kosovaport/


İçeriği Paylaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.