Mevlid Kandiliniz mübarek olsun!

Bal-Türk'ten Haberler
İçeriği Paylaş

Yüce Allah’ın âlemlere rahmet olarak gönderdiği Hz. Muhammed Mustafa’nın (sav) dünyaya gelişinin bir yıldönümünü daha görmek bizlere nasib oldu. O’nun ile gelen vahiy ışığının gönülleri aydınlattığını tarih de gördü biz de gördük, bizden sonraki nesiller de görecek. Hz. Peygamberin peygamberliğini kabul etmeyen müşrikler bile ona “Muhammedü’l Emin” dediler. Sözünde yanlış olmaz, olmadı, yalanı görülmedi bugüne kadar demek durumunda kaldılar.

Muhammedü’l Emin olan o kutlu insanın özelliklerine ve örnekliğine bugünkü Müslümanlığın ve insanlığın ne kadar ihtiyacı var. Rabbim bizlere onu örnek almayı nasib ve müyesser etsin. Bizleri O’nun rehberliğinden mahrum etmesin inşaalllah…

Bu duygu ve düşüncelerle mübarek Mevlid Kandilini tebrik ediyor, başta ülkemiz, Balkan Coğrafyası ve İslâm dünyası olmak üzere tüm insanlığın Peygamberimizin (sas) yüce rehberliğinden nasiplenmesini Rabbimizden niyaz ediyorum.

Bu aziz vatanı çiğnetmemek için mücadele ederken şehid olan asker ve polislerimize de Allah’dan bir kez daha rahmet diliyorum.

Mevlid Kandiliniz mübarek olsun!

 

Dr. Bayram ÇOLAKOĞLU

Yönetim Kurulu Adına

Genel Başkan


İçeriği Paylaş