İzmitli İmamların Balkan Seferi

Bal-Türk'ten Haberler Balkanlardan Haberler
İçeriği Paylaş

Balkan Türkleri Kültür ve Dayanışma Derneği ve İzmit Belediyesi tarafından organize edilen, İzmitli imamların Bulgaristan ve Yunanistan gezisi Cuma günü sona erecek. Pazartesi günü 24.00’da yola çıkan kafilede İzmit Belediyesi adına Meclis Üyesi İbrahim Elgin bulunurken, Bal-Türk Genel Merkez Yönetim Kurulu Üyesi de Bal-Türk adına ve kafile rehperi olarak bulunuyor.

Salı sabahı Edirne Selimiye Camiinde sabah namazından sonra sınırı geçen kafile ilk olarak İzmit Belediyesinin Kardeş şehri Mestanlı’ya gitti. Burada şehri gezen ve Belediyeyi ziyaret eden kafile Filibe’ye geçti. Burada Filibe Müftüsü Osman Hidayet ve ekibi tarafından karşılanan kafile Cuma Camii, İmaret Camii ve Eski Filibe’yi gezdi. Taner Mehmet’in güzel uslup ve derin bilgi dolu rehperliği kafileyi adeta mest etti. Daha sonra Asenovgrad’a geçen misafirler burada şehri ve Baçkovski Manastır bölgesini gezdi hediyelik alışverişi yaptı.

Filibe Bölgesinden Nevrokop’a geçen heyet burada bölgeyi özellikle Dıbnitsa Köyünü gezdi ve Belediyeyi de ziyaret etti. Belediye Başkanı Murat Adem de heyeti ağırladı yakın ilgi gösterdi. Daha sonra Dırama’ya geçen kafile, Selanik ve Kavala üzerinden İskeçe’ye geçti. İskeçe programından sonra Gümülcine’ye geçecek olan kafile Regaip Kandilini Gümülcine’nin köylerindeki programlara katılarak ihya edecek.


İçeriği Paylaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.