Kocaeli’de 5540 oy kullanıldı

Bal-Türk'ten Haberler
İçeriği Paylaş

12 Mayıs 2013, Bulgaristan Milletvekil seçimlerinde Kocaeli’de açılan 8 sandıkta 5.540 oy kullanıldı. Akşam Saat 20.00 itibariye oy sayım işlemlerine başlandı ve sayım işlemeleri devam ediyor.

Öğleden önce İzmit’te tatsızlık

Öğleden önce İzmit Zübeyde Hanım Kız Meslek Lisesinde basının çekim yapması sırasında HÖH temsilcileri tarafından taşkınlık yapıldı. Bal-Türk Genel Başkanı Dr. Bayram Çolakoğlu’nun basına ve AA’na demeç verdiği sırada olay gerçekleşti. AA ve Özgür Kocaeli Gazetesi muhabirinin seçmenleri oy kullanırken fotoğraflamak istemesi sırasında sandık görevlileri tarafından müdahale edildi. Daha sonra sarı basın kartını gösteren muhabirler kısa bir tatsızlığın ardından fotoğraf ve görüntü alabildiler.

Seçimlerde hiç bir görevi olmayan oy kullanma hakkı bile olmayan kişilerin oy verilen sınıf ve okul kapılarını tuttuğu görüldü. Basın muhabirlerinin sandık görevlileri ile münakaşası sırasında HÖH sempatizanı bazı görevsiz kişiler Bal-Türk Genel Başkanına sözlü, nahoş bir tavırla sataştılar.

Türk basınına ayrımcı yaklaşım

Türk basın mensuplarının basın kartlarına bir polis edası ile bakılırken, BTV muhabirleri seçimlerin kullanıldığı sınıfın içerisinde haber hazırlıyordu. Bu ayrımcılık Anadolu Ajansı ve Özgür Kocaeli Gazetesi muhabirleri tarafından kınandı.


İçeriği Paylaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.