ICHB öğrencileri, Türkiye – Romanya arasında kardeşlik bağı kurdu

Balkanlardan Haberler
İçeriği Paylaş

Romanya’nın en başarılı okulları arasında yer alan Uluslararası Bükreş Koleji (ICHB) kültür ve sosyal aktiviteleri ile de dikkat çekiyor. Eğitim Bakanlığının her sene nisan ayının ilk haftasında düzenlediği ‘Şcoala Altfel’ sosyal etkinlikleri çerçevesinde ilginç bir aktiviteye imza attı.

Öğrenciler, tek tek elleriyle ördükleri bağlarla Türkiye – Romanya arasında kardeşlik bağı kurdu. Romanya – Türkiye renklerinden oluşan ipleri gün boyunca hep birlikte bağ şeklinde ören öğrenciler daha sonra bunları birleştirerek dostluk bağı etrafında bir araya geldiler. Yüzlerce öğrencinin katıldığı aktivitede kurulan bağ daha sonra metre ile ölçüldü. Bağın yaklaşık 200 metre uzunluğunda olduğu bildirildi. Uluslararası Bükreş Koleji Müdürü Mustafa Öz’ün yaptığı açıklamaya göre prova niteliğindeki çalışmanın önümüzdeki sene daha kapsamlı bir hale getirilmesi planlanıyor. Bükreş Zaman

 

http://www.zaman.ro


İçeriği Paylaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.