Büyükelçi İsmail Aramaz Hasköy’ü ziyaret etti

Balkanlardan Haberler
İçeriği Paylaş

Türkiye’nin Bulgaristan Büyükelçisi İsmail Aramaz Hasköy’e resmi ziyaret gerçekleştirdi. Ziyaret kapsamında Aramaz, Vali, Belediye Başkanı ve iş dünyası temsilcileri ile bir araya geldi.

Türkiye’nin Bulgaristan Büyükelçisi İsmail Aramaz Hasköy’ya yaptığı resmi ziyaret kapsamında Vali İrena Uzunova ile bir araya geldi. Dostane bir atmosferde gerçekleşen görüşmede iki ülke arasındaki ticari konular masaya yatırıldı. İki ülke arasındaki işbirliğinin verimli geçtiğine değinen Vali Uzunova, Hasköy’nun ‘Sınırötesi işbirliği’ projelerinden destek alacağını açıkladı. Bu proje kapsamında Edirne, Kayacık (Dimitrovgrad) ve Hasköy Sanayi ve Ticaret Odası’nın partnerliğinde bir projeye imza attıklarını ifade eden Uzunova, iki ülke arasında birçok projenin gerçekleştirilebileceğine değindi.

İş dünyası temsilcileri vize sorununu dile getirdi

Hasköy, Mustafapaşa (Svilengrad) ve Harmanlı bölgelerinden iş dünyası temsilcileri ile Doğtaş mağazasında bir araya gelen Büyükelçi İsmail Aramaz, iş dünyasının sorunlarını yakından dinledi. İş dünyası temsilcileri en büyük sorun olarak vize konusu olduğunu dile getirdi. İş dünyası temsilcileri son bir buçuk yıl içinde KDV geri iadede büyük sorun yaşadıklarını belirtti. Vize konusunu Bulgar makamlarıyla her temaslarında masaya yatırdıklarını ifade eden Büyükelçi Aramaz, ‘Bu sorunun bugünden yarına çözülecekmiş gibi beklemek zor olacaktır.’ dedi. Bulgaristan’ın Shengen alanına girmeyi hedeflediğini belirten Aramaz, girene kadar herhangi bir sorunla karşılaşmamak için tedbirli davrandıklarını belirtti.

Hasköy, Zaman


İçeriği Paylaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.