Düzce Üniversitesi’nden Batı Trakya’lı Arıcılara Destek

Balkanlardan Haberler
İçeriği Paylaş

Batı Trakya’lı arıcıların dün çok önemli konukları vardı. Düzce Üniversitesi Arıcılık Araştırma Geliştirme ve Uygulama Merkezi (DAGEM) elemanları Batı Trakya’yı ziyaret ederek çok önemli bilgiler verdiler. Radyo CITY FM’in sahibi Halit Halilibram’ın  organizasyonunda Gümülcine Türk Gençler Birliği’nde gerçekleşen etkinliğe Yrd. Doç. Dr. Meral Keleçoğlu, Uzm. Dr. Pınar Göç Rasgele ve tekniker İdris Günay ile arıcı  Sami Şener katıldılar.

 

Toplantıda Batı Trakya’lı arıcıların manevi başkanı olarak konuşan Gümülcine Müftüsü İbrahim Şerif, daha önce Düzce Üniversitesi’nin kendilerini çok iyi ağırladığını ve şimdi de bunun karşılığının olduğunu  söyledi. Şerif,  Batı Trakya’da 850 civarında arıcının 20.000 kovanı bulunduğunu ve Batı Trakya’nın arıcılık için çok müsait olduğunu belirtti. Yrd. Doç. Meral Keleçoğlu ise daha sonra yaptığı konuşmada arıcılığın öneminden bahsetti ve sorulan soruları cevaplandırdı.

 

Türkiye’li uzmanlar bugün Eşekçili köyünü, Pazar günü de Mehrikoz bölgesini ziyaret edecek ve halkı bilgilendirecek.

http://www.burasibatitrakya.com


İçeriği Paylaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.