Davutoğlu Bosna Hersek’te

Balkanlardan Haberler
İçeriği Paylaş

Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, çeşitli temaslarda bulunmak üzere Bosna Hersek’in başkenti Saraybosna’ya geldi.

Uluslararası Saraybosna Havaalanı’na özel uçakla gelen Bakan Davutoğlu, Türkiye’nin Saraybosna Büyükelçisi Ahmet Yıldız ve öteki yetkililer tarafından karşılandı.

Davutoğlu daha sonra Saraybosna’nın Libertas Lokantası’nda Bosna Hersek Dışişleri Bakanı Zlatko Lagumciya ile akşam yemeğinde bir araya geldi.

Bosna Hersek ziyareti kapsamında yarın Lagumdzija ile ortak basın toplantısı düzenleyecek Davutoğlu, Bosna Hersek Üçlü Devlet Başkanlığı Konseyi Başkanı Bakir İzzetbegoviç ile Konsey üyeleri Nebojsa Radmanoviç ve Zeljko Komsiç, Bakanlar Konseyi Başkanı Vjekoslav Bevanda, Bosna Hersek Parlamentosu Başkanlık Divanı üyeleriyle görüşmeler yapacak.

Davutoğlu ayrıca Boşnak, Sırp ve Hırvat entelektüellerden oluşan ve merkezi Saraybosna’da bulunan Uluslararası Hümanistler Ligi (Internatıonal League of Humanists) tarafından layık görüldüğü ”21. Yüzyılın Lideri” ödülü (The Golden Charter) düzenlenen törenle alacak.

Davutoğlu’na ödülü Hırvatistan’ın eski Cumhurbaşkanı ve Uluslararası Hümanistler Ligi Başkanı Styepan Mesiç takdim edecek.

Dünya Bülteni


İçeriği Paylaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.