Bulgaristan’daki protestolarda Rusya parmağı

Balkanlardan Haberler
İçeriği Paylaş

 

SOFYA (QHA) – Yeni Dönem partisinin Genel Başkanı Emil Koşlukov “10 milyar kaybeden Enerji tekelleri ile Rus lobisi, Başbakan Boyko Borisov’u istifaya zorlayan protestolari finanse ediyor” dedi.

Ajans BG’nin Aydın Osman imzalı haberine göre Genel Başkan Koşlukov “Ruslar BSP ile çalışıyor, belki de öteki partilerle de çalışıyorlardır. Örneğin Ataka’nın ne istediğine bakın. Bu insanların birkaç kuruş harcaması kesinlikle normaldir, çünkü istikrarsızlık yaratıp seçimleri kazanmak söz konusu olunca 10 milyara kıyasla 10 bin ne ki. Rus lobileri ile enerji tekelleri yarın kendi anlaşmalarını örtbas edecek, Belene ile ilgili anlaşma imzalayacak, elektrik fiyatlarını da aynı oranda tutacak partilerin yönetmesini ister. Ticaretten söz ediyorum, çünkü işin içinde milyarlar dönüyor. Ben elektrik sayaçlarından yılda 1 milyar kazansam sokaklardaki taşları sökmeleri ve iktidar ülkeyi iyi yönetemiyor hissi uyandırmaları için holiganlara rahatlıkla 100 bin leva ayırırım” diye konuştu.

Emil Koşlukov; Sergey Stanışev, Ahmet Doğan ve İvan Kostov’un, hükümetin istifasından sonra küskün çocuk gibi davrandığını ifade etti.

QHA


İçeriği Paylaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.