BULGARİSTAN SEÇİMLERİNDE KOCAELİ’NDEN “DOST BİRLİĞİ”NE TAM DESTEK

Bal-Türk'ten Haberler
İçeriği Paylaş

Balkan Türkleri Kültür ve Dayanışma Derneği üyeleri, Genel Başkan Dr. Bayram Çolakoğlu önderliğinde Seka Park Otelinde DOST Birliği kahvaltısında buluştu.

13 NO’lu DOST Birliği’ne Tam Destek

Yoğun bir katılımın gerçekleştiği organizasyonda, Bulgaristan’da bulunan Türklerin siyasi temsilcisi olan “DOST BİRLİĞİ” çalışmaları ve yaklaşan Bulgaristan  genel seçimleri öncesi çeşitli değerlendirmelerde bulunuldu. Bulgaristan’daki siyasi güncel siyasi durum hakkında bilgilendirme yapıldı. “DOST BİRLİĞİ” Kocaeli Temsilcisi Günay UZUN konuşmasında; seçimlerde tam kadro sahada çalışmalara destek olduklarını belirterek, seçim pusulasındaki 13 numaralı “DOST BİRLİĞİ”’nin desteklenmesi,  Bulgaristan Türklerinin mecliste en iyi şekilde temsil edilebilmesi için emek harcanması için gayret edildiğini söyledi.

Ardından söz alan BAL-TÜRK Genel Başkanı Dr. Bayram ÇOLAKOĞLU ise, eski yapıda ciddi bir yıpranma olduğunu, Müslüman Türk toplumunu ve dahi Bulgar toplumunu temsil etmediğini, Bulgaristan’daki Müslüman ve Türk toplumunda  hoşnutsuzluk meydana geldiğini belirterek, bundan sonra “DOST BİRLİĞİ” hareketinin Bulgaristan’daki Müslüman ve Türk toplumunun siyasi temsilcisi olduğunu söyledi. Bal-Türk’ün genel merkez ve tüm şubeleri ile “DOST BİRLİĞİ”ni desteklediklerini ilave etti.

DOST Partisi Genel Başkanı Mestan, Telekonferansla Hitap Etti

Yaklaşık 350 üyenin katıldığı buluşmaya “DOST BİRLİĞİ” kurucusu ve Genel Başkanı Lütfü MESTAN telekonferans yöntemi ile seçmenlerine hitap etti. Türk toplumu nezdinde “DOST BİRLİĞİ”nin büyük kabul gördüğünü, dün yapılan Kırcaali Kadın Kolları kurulum toplantısına 200 katılımcı beklerken 800 kişinin katılmı ile gerçekleştiğini tüm bölgelerde artan bir ivme ile seslerinin hızla yükseldiğini ve bu durumdan doğan memnuniyetini dile getirdi. Ayrıca başta BAL-TÜRK olmak üzere federasyon ve konfederasyon çatısı altındaki tüm derneklere yoğun desteklerinden dolayı teşekkürlerini ve minnetlerini iletti.

Haber: Ayla Bozkurt


İçeriği Paylaş