Balkan Türkleri Kültür ve Dayanışma Derneği’nden Kamuoyuna Duyrulur

Bal-Türk'ten Haberler Duyurular
İçeriği Paylaş

140 yıldır göç çilesi bitmeyen,  belli aralıklarla ata yurdundan ana yurduna gelen Bulgaristan Türklerine sesleniyoruz.

27 yıldır Müslüman Türkün sesi, Sofya’daki temsilcisi olduğunu iddia eden ve milletimizin de düne kadar buna inandığı Hak ve Özgürlükler Hareketi’nin (HÖH) kocaman bir yalandan ibaret olduğu, artık tescillenmiştir.

“Türkleri ATAKA’dan ben koruyorum, HÖH olmazsa ATAKA gibi partiler şöyle yapar, böyle yapar” diyen HÖH! Yalandan ibaretmiş…

HÖH, ATAKA’nın iki eski milletvekili olan Slavi Binev’i Sofya 23. Bölge; Kamen Petrov’u da Sofya 25. Bölge’den 1. Sıra milletvekili adayı göstermekle kocaman bir yalan olduğunu tescillemiştir.

Bu tavır, bizim açımızdan malumun ilamı olmuştur. Bizler, “Türkiye iç işlerimize karışıyor”, “vakıf mülklerini Başmüftülüğe vermek demek Türkiye’ye vermek demek”, “seçim zamanı gümrük kapılarına barikat kurup oy kullanmaya gelen Türkleri engelleyeceğiz” ve Sofya Belediye Başkanı adayı iken, “Sofya Banyabaşı Camiinde ezanı susturacağım” diyen ATAKA eski milletvekili Slavi Binev’in aday gösterilmesinden dolayı HÖH’ü kınamıyoruz. Bizler HÖH’ü, bu kişileri aday göstermekle Bulgaristan Türklerine/Müslümanlarına hakaret ettiği için kınıyoruz.

Türk ve Müslüman düşmanlığını ilan etmiş bir kişiyi milletvekili adayı göstermek bu milletle alay etmektir.

Bulgaristan’da veya Türkiye’de yaşayan soydaşlarımıza duyrulur!

Saygılarımla,

Bayram Çolakoğlu

Yönetim Kurulu Adına

Genel Başkan


İçeriği Paylaş