Bulgaristan Geçici Başbakanı Donev: Adil ve özgür seçimlere hazırlık yapmak bizim görevimizdir

Balkanlardan Haberler
İçeriği Paylaş

Bulgaristan Geçici Başbakanı Gılıb Donev, Ulusal İçişleri Bakanlığı (MVR) Çalışanları Çalıştayı’nda yaptığı konuşmada, “Yollarda yaşanan trafik kazalarından kaynaklanan ölümler sona erebilir. Sonuç her birimize bağlıdır. Trafik kurallarına uymayan ve davranışlarıyla insan hayatını tehlikeye atan herkese karşı hoşgörüsüz olmamızda ısrar ediyorum” diye kaydetti. Kolluk kuvvetlerini yollardaki araç trafiğini kontrol altına almak için mümkün olan her şeyi yapmaya çağıran Başbakan, onlara hükümetin tam desteğine güvenebileceklerine dair güvence verdi.

Donev, “Adil ve özgür seçimlere hazırlık yapmak bizim görevimizdir. Hükümet, oy satın almaya ve kontrollü bir şekilde oy kullanmaya karşı direnmede ulusal ve yerel düzeyde iş birliğini sağlamak için gerekli her şeyi yapacaktır” diye altını çizdi.

Başbakan, vatandaşlarının can ve mal güvenliğini korumanın bir görev ve mesleki onur meselesi olan İçişleri Bakanlığı bünyesinde görev yapan tüm memurlara saygılarını ifade etti. Donev, onlara kanunların uygulanmasında gösterdikleri irade ve kararlılık için şükranlarını dile getirdi.

Başbakan, Ulusal İçişleri Bakanlığı Çalıştayı’nda inisiyatifleri ve üstün profesyonel başarıları nedeniyle ödüllendirilen üç trafik polisini tebrik etti. Donev, genç trafik polisi müfettişleri Alek Kalenski, Stiliyan Simeonov ve Nikolay Orlinski’ye başarılar diledi.

 

Kaynak: Kırcaalihaber


İçeriği Paylaş