Bulgaristan Başbakanı Raykov, Başmüftüyü Ziyaret Etti

Balkanlardan Haberler
İçeriği Paylaş

İkili görüşme esnasında farklılığa karşı saygılı davranma ve hoşgörü gibi değerlerin üzerinde duran Raykov, Bulgaristan’daki Müslümanların,etnik yapıları fark etmeksizin Bulgaristan ulusunun bölünmez bir parçası olduğunu kaydetti. Sosyal imtihan döneminde; dinin bir araç olarak kullanılmasının radikalleşmeye neden olabileceğini aktaran başbakan, böyle bir sürece Bulgaristan devletinin izin vermeyeceğini kaydetti. Eski yıllarda yaşananlarla insanların korkutulmaması gerektiğini söyleyen Raykov, “Geçmişteki yaraların suistimal edilmesine izin vermeyeceğimizi bilmenizi isterim.” dedi.

m9

Başbakan Raykov’a ziyaretinden dolayı teşekkür eden Mustafa Hacı, Raykov’un bu adımıla ülkedeki Müslümanlara karşı saygısını ortaya koyduğu belirtti. Hacı, “Bulgaristan’daki İslam, dışarıdan gelen radikal akımlara tamamen yabancıdır. Bulgaristan’daki toplumdan bir parça olarak Müslümanlar da diğer Bulgarlar gibi aynı problemlerle mücadele etmektedir.” ifadelerini kullandı. Başmüftü, misafirine bir şerbet sürahisi de hediye etti.

CHA


İçeriği Paylaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.