Bal-Türk’ün Yunanistan programı sona erdi

Bal-Türk'ten Haberler
İçeriği Paylaş

Balkan Türkleri Kültür ve Dayanışma Derneğinin üyelerine yönelik düzenlemiş olduğu ve geçtiğimiz Cuma akşamı başlayan Yunanistan programı sona erdi. Cumartesi günü Selanik ile başlayan programda Selanik gezisinin ardından Pazar günü Kavala, İskeçe ve Gümülcine duraklarına uğrayarak Türkiye’ye dönüş yapıldı.

Balkan Türkleri Kültür ve Dayanışma Derneği’nin düzenlemiş olduğu iki günlük YUNANİSTAN gezisi sona erdi. Dernek üyelerinden oluşan 50 kişilik grup Yunanistan’ın tarih ve tabiat güzelliklerine hayran kaldı.

Biraz yorucu ancak bir o kadar güzel geçen gezide kafile ilk gün; Selanik şehir turuna başlayarak ilk önce ATATÜRK’ ün evini ziyaret edildi. ATATÜRK’ ün evini tadilat nedeniyle kapalı olduğundan yalnız dışarıdan görme imkanını vardı. Daha sonra Yunanistan’ın en büyük Katedrali olan Aya Dimitros – Beyaz Kule-Kordon Boyu-Tsimski Bulvarı-Fuar alanı-Aristotellos meydanı gezild. Akşam isteyen taverna eğlencesine katıldı. Gezinin ikinci gün; KAVALA şehir turu ile başladı;  Kavala’ lı Mehmet Ali Paşa imareti ve köşkü’nü gezdikten sonra İskeçe-Gümülcine-Dedeağaç şehirlerini de gezdikten sonra Batı Trakya Yunanistan turu sona erdi.

Programa Bal-Türk Denetim Kurulu üyesi Şenol Çelik ve Sekreter Sevginar Kocaeli’nin yanı sıra 50 kişilik bir Bal-Türk üye grubu katıldı.

 


İçeriği Paylaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.