Kocaeli Valisi Seddar Yavuz’a Ziyaret

Bal-Türk'ten Haberler Haberler
İçeriği Paylaş

Balkan Türkleri Kültür ve Dayanışma Derneği yeni seçilen yönetimi ile Kocaeli Valisi Seddar Yavuz’a ziyaret gerçekleştirdi. Yoğun geçen ülke gündeminin konuşulması ardından gençlik üzerine neler yapılması gerektiği hakkında önerilerde bulunan Vali Seddar Yavuz, tecrübelerinden de bahsederek önemli bir STK olarak Bal-Türk’ten beklentilerini aktardı.

Bulgaristan Seçimleri Konuşuldu 

Haziran ayında yapılacak olan Bulgaristan seçimlerinin de önemli bir gündem oluşturduğu ziyarette oy hakkı bulunan vatandaşlarımızın sandığa gitmesi konusunda hassasiyetle çalışılma yapılması konuşuldu. Bulgaristan seçimlerine katılım oranının önceki yıllara göre çok düştüğünü ve özellikle Bulgaristan’daki Türk ve Müslüman halkın hakları için oy vermesinin çok önemli olduğu değerlendirildi.

Osman Kılıç’ın Kader Kurbanı Kitabı Hediye Edildi

Rahmetli Osman Kılıç’ın Bulgaristan’da Türklere reva görülen zulmü bizzat yaşayan bir aydın olarak hatıralarını yazdığı Kader Kurbanı kitabı Vali beye hediye edildi ve Bal-Türk yönetimi samimi bir sohbet ortamında geçen ziyaret için Kocaeli Valisi Sayın Seddar Yavuz’a teşekkür etti.


İçeriği Paylaş