Bal-Türk’te Yeni Genel Başkan Günay UZUN

Bal-Türk'ten Haberler
İçeriği Paylaş

16. Olağan Genel Kurul Yapıldı

Balkan Türkleri Kültür ve Dayanışma Derneği 16. Olağan Genel Kurulunu İzmit Balkan Kültür Evinin bahçesinde –açık havada- yaptı.  Kovid 19 salgını sebebiyle Ocak 2021 tarihinde yapılması gereken olağan kongre, yine salgın şartları dikkate alınarak açık havada yapıldı.

Genel Kurul Programı

Saygı duruşu ve istiklal marşının okunmasıyla başlayan süreçte Divan Başkanlığına İbrahim Elgin ve katip üyelere ise Ekrem Şen ve Furkan Çolakoğlu’nun seçilmesi ile devam edildi. Program öncelikli olarak mevcut Genel Başkan Ruşen Özcan’ın teşekkür konuşması ile başlandı. Özcan yaptığı konuşmada başkanlık yaptığı sürece derneğin köklü geleneklerine bağlı olarak çalıştıklarını, salgın şartlarına rağmen ellerinden geleni yaptıklarını söyleyerek, yeni seçilecek yönetime başarılar diledi.

Faaliyet raporu, denetim kurulu raporu, bütçe ve gelecek dönem faaliyet takviminin okunup oylanmasından sonra yeni yönetim, denetim ve federasyon delegelerinin seçimine geçildi.

Tek Aday: Günay Uzun

Divana tek listenin verilmesi üzerine divan Başkanı İbrahim Elgin açık oylama yapılmasını teklif etti. Açık oylamanın kabulünün ardından oy birliği ile yeni yönetim organları seçilmiş oldu.

Yeni Yönetim Kurulu ve Önceki Genel Başkanlar Bir arada

Yeni Başkandan Teşekkür Konuşması

Yeni yönetimin seçilmesi ile teşekkür konuşması yapan yeni Genel Başkan Günay Uzun,

“Bal-Türk’ün Kurucu Başkanı –geçtiğimiz günlerde vefat eden- Hüsmen ERDOĞAN’ı Rahmet ve minnetle anıyoruz. Büyüklerimizin zor şartlarda kurduğu bu dernek, 1985 yılında Bulgaristan’daki Türklerin isimlerinin slav isimleri ile –zorla- değiştirilmesine tepki olarak kuruldu. Onlar bu zulmü Türk ve dünya kamuoyuna duyurdu. Üzerine düşeni yaptılar. Bu bayrak yarışını başlattılar. Bizlerde burada bulunan önceki genel başkanlarımız Dr. Bayram Çolakoğlu, Prof. Dr. Selçuk Koç ve Ruşen Özcan gibi bu bayrağı daha ileriye götürmek için çalışacağız. Şahsım adına böyle bir derneğin genel başkanı olmak, benim için büyük bir şereftir. Onların davası bizim davamızdır. Özellikle Bursa Bal-Göç, İzmir Bal-Göç ve bağlı olduğumuz Balkan Türkleri Göçmen ve Mülteci dernekleri Federasyonu (BGF) ile koordineli çalışmak en büyük hedefimiz. Bu görevi, bu dönemin bayrağını taşıma görevini bana verdiğiniz için hepinize teşekkürü borç biliyorum.” diyerek görüşlerini ifade etti.

Federasyon ve Diğer Katılımcı Dernekler

Genel Başkanın ardından Bursa BGF Genel Başkanı Doç. Dr. Kader Özlem, İzmir Bal-Göç Genel Başkanı Abdurrahim Gülsoy, Sultanbeyli Balkan Göçmenleri Dernek Başkanı Mehmet Üçler, İzmit Rumeli Türkleri Derneği Başkanı Recep Altıntip, Bal-Türk’ün önceki dönem genel başkanlarından Dr. Bayram Çolakoğlu ve Prof. Dr. Selçuk Koç da dilek ve temenniler bölümünde görüşlerini dile getirdi ve yeni yönetime başarılar diledi.

 

 

Yeni Seçilen Yönetim Kurulu

 1. Günay Uzun
 2. Şükrü Ar
 3. Şenol Çelik
 4. İbrahim Güler
 5. Ragıp Çavuş
 6. Yavuz Usta
 7. Vildan Akkoç
 8. Reyhan Velioğlu
 9. Esma Ergün
 10. Selahattin Aydın
 11. Hasan Hayırsever

Günay UZUN kimdir?

1984 yılında Bulgaristan, Hasköy’de doğdu. 1989 yılında yaşanan zorunlu göçte, ailesi ile birlikte Anavatana geldi.

Yüksek öğrenimini, “Deri Teknikerliği ve Lojistik” bölümlerini okuyarak tamamlamıştır.

2011 yılından itibaren de Bal-Türk içinde aktif görev almaya başlamıştır. Çayırova Şubesinde sırası ile yönetim kurulu üyesi, şube sekreteri ve başkan yardımcılığı görevlerinde bulunmuştur. 2018 yılında yapılan olağan genel kurul ile Genel Merkez yönetim kuruluna seçilmiştir. Genel Merkezde bugüne kadar Genel Sekreter olarak görev yaptı. Düzenlenen etkinlik ve projelerde aktif görev alarak katkı sundu.

Çalıştığı şirketlerde sırası ile Üretim Sorumlusu, Depo Yöneticisi, Satınalma Sorumlusu görevlerinde bulunmuştur. Halen otomotiv sektöründe faaliyet gösteren yabancı bir şirkette çalışmaktadır.

Günay Uzun, evli ve 2 kız çocuğu babasıdır.


İçeriği Paylaş