Bal-Türk Genişletilmiş Yönetim Toplantısı Gebze’deydi

Bal-Türk'ten Haberler
İçeriği Paylaş

Balkan Türkleri Kültür ve Dayanışma Derneği “Genişletilmiş Yönetim” toplantısı Genel Merkez ile Gebze, Çayırova, Körfez, Derince ve Karamürsel Şube yöneticilerinin Gebze’de bir araya gelmesiyle ikinci defa yapıldı. İlki Aralık 2010 sonunda İzmit’te yapılan “Genişletilmiş Yönetim” toplantısında 2011 yılı eylem planı belirlenmişti.

Bal-Türk Genel Başkanı Dr. Bayram Çolakoğlu Başkanlığında yapılan toplantıya Genel Merkez Yönetim Kurulu üyelerinden Doç. Dr. Bekir Günay, Erol Meyzin, Yunus Tekel, Denetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Recep Tarı, üye Ramazan Ferhatoğlu, Kadın Kolları Başkanı Hatice Korkmaz ve Gençlik Kolları Başkan Yardımcısı Abidin Karasu katılırken Gebze Şube Başkanı İsmail Yılmaz toplantıya ev sahipliği yaptı. Diğer şubeler de Başkan ve bir yönetim kurulu üyesi ile temsil edildi. Bulgaristan’ın Yatacık Belediyesi’ne bağlı Kavakmahalle Köyü Muhtarı Şükrü Selim de toplantıda yer aldı.

Mart ayı toplantısı Körfez’de

Kahvaltı ile başlayan toplantıda Şubat ayına kadar yapılması karalaştırılmış eylemler gözden geçirildi ve Şubat ve Mart aylarındaki program teyit edildi. Mart ayı genişletilmiş toplantısının Körfez Şubesinde yapılmasına karar verildi.

Bal-Türk’ün Avukatı Kaflı Milletvekili Aday Adayı

Bal-Türk’ün Gebze’deki avukatlarından Cemalettin Kaflı Ocak ayı başında Ak Parti’den aday adaylığını açıklamış ve çalışmalarına başlamıştı. Aday adaylığı konusunda Bal-Türk Genişletilmiş Yönetim toplantısında bilgi veren Kaflı neden aday olduğu, neyi hedeflediği konusunda yöneticilere bilgi verdi.

Bal-Türk’ün tüm siyasi partilere eşit mesafede olduğu prensibinin hatırlatıldığı toplantıda, Avukat Kaflı’ya başarı dileklerinde bulunuldu.

Derneğin prensipleri hakkında bir açıklama yapan Genel Başkan Çolakoğlu, “Daha önce aldığımız prensip kararları gereği Bal-Türk tüm siyasi partilere eşit mesafededir. Siyasi partilerden aday adayı veya aday olan kişiler bizlere kendilerini anlatmak istediklerinde onlara bu fırsatı veririz. Zira bu sayede onları dinleyen üyelerimiz kendilerini yakından tanıma fırsat bulur; adaylar da kendilerini tanıtma fırsatına kavuşmuş olur. Nihai irade her bir üyemizin kendisine aittir. Avukat arkadaşımıza çıktığı bu yolda başarılar diliyoruz” dedi.

Sodan sağa, Gebze Şube Başkanı İsmail Yılmaz, Bulgaristan Yatacık Belediyesi Kavak Mahalle Köyü Muhtarı Şükrü Selim, Bal-Türk Genel Başkanı Dr. Bayram Çolakoğlu


İçeriği Paylaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.