Bal-Türk Altınova’ya Bağlı Tokmak Köyü’nde Temsilcilik Açtı

Bal-Türk'ten Haberler Karamürsel
İçeriği Paylaş

Balkan Türkleri Kültür ve Dayanışma Derneği Genel Merkezi Kocaeli’deki dört şubesinden sonra (Körfez, Gebze, Çayırova ve Karamürsel) Kocaeli dışındaki ilk temsilciliğini Yalova’nın Altınova ilçesine bağlı Tokmak Köyünde açtı. 1929 Yılında Bulgaristan’ın Rusçuk İli Sinan Köyü’nden göç eden muhacirlerin kurduğu Tokmak Köyü son yıllarda Bal-Türk’ün faaliyetlerine yoğun olarak iştirak ediyor; Bal-Türk de Tokmak Köyü’nde Karamürsel Şubesi aracılığı ile etkinlikler düzenliyordu.

Tokmak Köyü Muhtarlığının tahsis ettiği mekanda resmi olarak da Bal-Türk’ün bir temsilciliğinin açılışı, bir tören ile duyrulmuş oldu. Temsilcilik açılış törenine Bal-Türk Genel Başkanı Dr. Bayram Çolakoğlu, Genel  Başkan Vekili Prof. Dr. Selçuk Koç ve yönetim kurulunun yanı sıra Bal-Türk Karamürsel Şube Başkanı Türkan Günay, Tokmak Köyü Muhtarı Rahmi Çorbacı, Altınova Belediye Başkanı Dr. Metin Oral, Altınova Kaymakamı Zafer Engin ile Karamürsel’den gelen temsilciler ve Tokmak Köyü halkı katıldı.

Yoğun bir ilginin olduğu açılışta kurdaleyi Bal-Türk Genel Başkanı Çolakoğlu, Altınova Belediye Başkanı Oral ve Kaymakam Engin birlikte kesti. Açılışın ardından yapılan ikramlarla sohbet edildi Karamürsel Şube Başkanı, Tokmak Köyü Muhtarı, Genel Başkan, Belediye Başkanı ve Kaymakam’ın konuşmaları yer aldı.


İçeriği Paylaş