Bal-Türk Genel Başkanı Çolakoğlu Federasyon Başkan Vekili oldu

Bal-Türk'ten Haberler Fotoğraflar Multimedya STK'lardan Haberler
İçeriği Paylaş

Balkan Türkleri Göçmen ve Mülteci Dernekleri Federasyonu (BGF) 13. Olağan Genel Kurulu Ördekli Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi. Genel Kurul’a, AK Parti ve CHP milletvekillerinin yanı sıra Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar ve BGF Onursal Başkanı Turhan Gençoğlu da katıldı. Mevcut BGF Başkanı Prof. Dr. Emin Balkan’ın göreve veda ettiği genel kruldaBursa, İzmir, Kocaeli,  İstanbul ve Yalova’da bulunan 5 derneği tek çatı altında toplayan ve 50 bin üyesi bulunan BGF Başkanlığı’na, mevcut Bal-Göç Genel Başkanı Yüksel Özkan seçildi. Tek listeyle yapılan seçimlerde Özkan’a, 100 delegenin tamamından destek geldi.

“Çıtayı Yükselteceğiz…”

18 Aralık 2011’de Bal-Göç Genel Başkanlığı’na da seçilen Yüksel Özkan, yeni dönemde misyonda bir değişiklik yapmayacaklarını, vizyonu değiştirmeyi amaçladıklarını söyledi. Yeni projelerle çıtayı yükseltmeye çalışacaklarını belirten Özkan, “Herkesin sorunlara çözüm noktasında görüşleri farklı. Bizler de daha bütünleştirici, daha kapsamlı, tüm dernekleri içine alacak şekilde farklı projelerle ortaya çıkacağız. Özellikle Bursa’da faaliyet gösteren yöre derneklerini de içine alacak şekilde bir liste oluşturduk. Vizyon değişikliği, misyonumuzdan sapmadan farklı projelere dönüşecek” diye konuştu.
“Camiadan Hiç  Kopmayacağım”

Eski Başkan Emin Balkan ise BGF’nin sadece Bursa’da değil, Balkanlar’da da çok itibarlı bir federasyon olduğuna dikkat çekerek, “Türkiye’deki sosyal dayanışmanın yanında Balkanlar’daki kardeşlerimizin de sıkıntılarını kamuoyunda, uluslararası platformlarda şimdiye kadar hep dile getirdik. 6 yıllık başkanlık dönemimde arkadaşlarımla çok güzel bir çalışma ahengi yakaladık. Bugün o mutlulukla devredeceğim. Ama bu camiadan hiç kopmadık, kopmayacağım da” dedi.
“Bal-Türk Genel Başkanı ÇOLAKOĞLU Başkan Vekili Oldu”
Genel Kurulda yapılan tek listeli seçimde Bal-Türk Genel Başkanı Dr. Bayram Çolakoğlu, Genel Başkan Yardımcısı Adnan Metin ve Genel Sekreter Halit Meriç yönetim kurulunda yer aldı. Yönetim kurulunun genel kurul sonrası yaptığı ilk yönetim kurulu toplantısında da görev dağılımı yapıldı. Bal-Türk Genel Başkanı Çolakoğlu Balkan Türkleri Göçmen ve Mülteci Dernekleri Federa; sonu Başkan Vekili seçilirken Adnan Metin Genel Sekreter Yardımcısı seçildi; Halit Meriç de yönetim kurulu üyesi olarak görev aldı.

Çolakoğlu: “Türkiye çapında Kocaeli’yi temsil etmek gurur verici”

Çolakoğlu yaptığı açıklamada “BGF ülkemizde Balkan göçmenlerinin yaşadığı beş önemli ili temsil ediyor. Kocaeli’yi temsilen federasyon başkan vekili olmak gurur verici, ülkemizin gücüne güç katmak ve Balkan coğrafyasındaki soydaşlarımızı desteklemek ve Balkan milletleri ile dostane ilişkiler kurmak en büyük gayemiz” diye konuştu.

Disiplin ve Denetim Kurullarında Görev Alan Bal-Türk Üyeleri
Bal-Türk Genel Başkan Yardımcılarından Doğan Aydın Denetim Kurulu üyesi olurken, Mestan Okan da Disiplin Kurulu üyesi olarak görev aldı.

İçeriği Paylaş

1 thought on “Bal-Türk Genel Başkanı Çolakoğlu Federasyon Başkan Vekili oldu

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.