Rumeli Ekrem Coşturdu

Bal-Türk'ten Haberler Faaliyetler Fotoğraflar Haberler Multimedya
İçeriği Paylaş

8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısı ile Bal-Türk tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen aile gecesi Cumartesi akşamı İzmit Tanyıldız düğün salonunda gerçekleştirildi. Balkan Türkleri Kültür ve Dayanışma Derneği’nin gerçekleştirdiği gecenin ev sahipliğini Kadın Kolları Başkanı Saniye Akçakaya ve Yönetim Kurulu Üyeleri yaparken, Genel Başkan Dr. Bayram Çolakoğlu, Genel Başkan Yardımcıları Adnan Metin, Hatice Korkmaz, Gülşah Arkut, Doğan Aydın, Genel Sekreter Halit Meriç, Genel Sekreter Yardımcısı Şükrü Ar, yönetim kurulu üyeleri Nurullah Şen, Gencay Işık, Selçuk Koç, Erol Meyzin, Mestan Okan ve Denetim Kurulu Üyeleri ile çok sayıda dernek üyesi geceye katıldı.

Gecenin açılış konuşmasını yapan Genel Başkan Çolakoğlu, her yıl geleneksel bir şekilde gerçekleştirilen geceye bu yılda yoğun katılımın olmasının kendisini mutlu ettiğini söyledi. Emeği geçen Kadın Kolları’na teşekkür eden Genel Başkan Çolakoğlu, tüm kadınların 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutladı. Konuşmanın ardından sahne alan MAP Hoytag Halkoyunları Topluluğu, birbirinden güzel Balkan oyunları sergiledi. Ardından sahne alan Rumeli Ekrem ve müzik grubu ise Balkan türküleri ve oyun havaları ile geceye renk kattı. Gecenin ilerleyen saatlerinde gerçekleştirilen hediye çekilişleri ile sürpriz hediyeler dağıtıldı.

Gecede kısa süreli bir elektrik kesintisi yaşandı. Ancak geceye katılan gençlerimizin elektrik kesintisi sırasında hep bir ağızdan Osman Paşa marşını söylemeleri gecenin akılda kalan anlarından biri oldu.

 


İçeriği Paylaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.