Bal-Türk Gebze Şubesi hafta sonu kongresini yaptı, İsmail Yılmaz tekrar başkan seçildi

Bal-Türk'ten Haberler Gebze Haberler Şubelerden
İçeriği Paylaş

Balkan Türkleri Kültür ve Dayanışma Derneği Gebze Şubesi, olağan genel kurulu hafta sonu Gebze’deki şube binasında gerçekleştirdi. Kongre sonucu, mevcut başkan İsmail Yılmaz yeni dönem için tekrar başkanlığa seçildi.

Balkan Türkleri Kültür ve Dayanışma Derneği Gebze Şubesi olağan genel kurulu hafta sonu Gebze’deki şube binasında gerçekleşti. Arapçeşme Mahallesi, Gençlik Caddesi, N0:4 Gebze/KOCAELİ ‘ adresinde gerçekleşen kongreye çok sayıda üye katıldı. Kongrenin divan başkanlığını Hasan Bekir Atamer, Katip Üye Salim Tezcan ve İlhan Gülsoy yaptı. Gündem maddelerinin sırası ile görüşülmesinin ardından tek liste ile seçime gidildi ve mevcut başkan İsmail Yılmaz tekrar Şubenin Yönetim Kurulu Başkanı seçildi. Başkan Yılmaz, yeni yönetimine yeni isimler de aldı. Kongrenin ardından gazetemize açıklama yapan Dernek başkanı İsmail Yılmaz, “ Önümüzdeki yıl Balkan Türkleri Dernekleri için çok önemli bir yıl olacak. Balkan Savaşlarının 100. Yıl münasebetiyle çekişmelerden savaşlardan ve değişik despotik rejimlerden muzdarip olan Balkan ülkeleri ve halkları, dünya edebiyatında Balkan Sendromu ve Barut Fıçısı olarak adlandırılan balkanlarda, Kardeşlik, huzur ve barış köprüleri oluşmasında bizim gibi sivil toplum örgütlerinin de katkılarını bekliyoruz. Bu çerçevede 2012 ve 2013 faaliyetlerinde ciddi projeler ileri çıkarmaya niyetimiz var” dedi. Başkan yılmaz ayrıca görev yaptıkları bölgedeki üyelerinin her türlü sosyal aktivitelerine katkı sunduklarını ve katkı sunmaya devam edeceklerini de söyledi.

İŞTE YENİ YÖNETİM:

YÖNETİM KURULU (ASİL): Başkan: İsmail Yılmaz, Yönetim Kurulu Üyeleri: Sabiha Aydın, Leyla Okan, Sedat Arabacıoğlu,, Emin Ardalı, Şerif Karademir, Erdoğan Güneş, Sevgin Korkmaz, Süleyman Gülsoy.

DENETİM KURULU ASİL: Turan Vatansever, Vahdet Yıldırım, Hasan Kahraman.

GENEL MERKEZ DELEGE LİSTESİ: İsmail Yılmaz, Sabiha Aydın, Leyla Okan, Sedat Arabacıoğlu, Emin Ardalı, Şerif Karademir, Erdoğan Güneş, A.Şenay Altıntaş, Turan Vatansever, Hamdi kınalı, İlyas Kurtuldu, Şeref Atamer, Sevgin Ergin, Fikret Fırıncı, Sevgin Korkmaz, Mehmet Şen, Vahdet Yıldırım. H.Bekir Atamer, Hasan Kahraman, Ferdi Serbest.

 

Yılmaz IŞIK – Gebze

İçeriği Paylaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.