TRT Avaz, Kültür Alanında Çekimler Yaptı

Bal-Türk'ten Haberler
İçeriği Paylaş

Türk dünyasında geniş bir kitle tarafından yayınları yakından takip edilenTRT Avaz ekibi, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin Sekapark’taki kültür alanında çekimler yaptı. TRT Avaz ekibi, Azerbaycan Kültür Evi, Kafkas Kültür Evi ve Balkan Kültür Evi’ndeki çekimlerinde röportajlar da gerçekleştirdi.

trt-avaz-kultur-alaninda-cekimler-yapti-6412820_423_o

HAYDAR ALİYEV KÜTÜPHANESİ

TRT Avaz ekibi, Büyükşehir’in Sekapark alanı içinde restore ettiği ve sivil toplum kuruluşlarının kullanımına verdiği kültür alanında çekimler yaptı.TRT Avaz ekibi kültür alanında yer alan Azerbaycan Kültür Evi’ndekiHaydar Aliyev Kütüphanesi’ne ayrı bir ilgi gösterdi. Burada detaylı çekimler yapan TRT Avaz ekibi, Türkiye Azerbaycan Dernekleri Federasyonu Genel Başkanı Bilal Dündar‘la bir röportaj yaptı. Dündar, Türkiye-Azerbaycan dostluğuna büyük katkılar sunan Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı ve Türk Dünyası Belediyeler Birliği(TDBB) Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu‘na teşekkür etti.

KAFKAS VE BALKAN EVLERİ

Kafkas Kültür Evi’nde detaylı çekimler yapan TRT Avaz ekibi, Balkan Kültür Evi’nde de Bal-Türk Genel Başkanı Dr. Bayram Çolakoğlu ile bir araya geldi. Çolakoğlu, derneğin faliyetleri ve Balkan Kültür Evi’nde yapılan çalışmalarla ilgili TRT Avaz ekibine bilgi verdi.


İçeriği Paylaş