BAL-GÖÇ’ ve B.G.F. Merkezi Nilüfere Taşınıyor

Balkanlardan Haberler
İçeriği Paylaş

Nilüfer Belediyesi, kendisine ait olan bir binayı 25 yıllık süreyle BAL-GÖÇ Kültür ve Dayanışma Derneği’nin kullanımına tahsis etti. Kurucu Başkan Mümin Gençoğlu’nun 21’inci ölüm yıldönümünde alınan kararla BAL-GÖÇ Genel Merkezi Nilüfer’e taşınacak.

Nilüfer Belediye Meclisi tarihi bir karara imza attı. Şubat Ayı Belediye Meclisi toplantısında, Belediye’ye ait olan Karaman Mahallesi’ndeki bir binanın 25 yıl süreyle BAL-GÖÇ’e tahsis edilmesi oy birliğiyle kabul edildi. Meclis BAL-GÖÇ ile konuya ilişkin protokol yapılması için de Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey’e de tam yetki verdi.

Kararla birlikte Yıldırım’da eskiyen bir binada çalışmalarını yürüten BAL-GÖÇ Genel Merkezi Nilüfer’e taşınacak. Belediye Meclisi’nde konuşan Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey, alınan karardan büyük mutluluk duyduğunu söyledi. BAL-GÖÇ yönetiminin Büyükşehir ve diğer ilçe belediyelerinden bina talebinde bulunmasına karşın olumlu yanıt alamadıklarını hatırlatan Bozbey, “Nilüfer Belediyesi olarak bu konuda destek sağlamaktan mutluluk duyuyoruz” diye konuştu. Bozbey, BAL-GÖÇ’ün haklarını sonuna kadar koruyacaklarını kaydetti. Başkan Bozbey’in konuşması Meclis toplantısına katılan BAL-GÖÇ yönetici ve üyeleri tarafından alkışlarla karşılandı.

BAL-GÖÇ Genel Başkanı Doç. Dr. Yüksel Özkan da Meclis üyelerinden izin alarak kısa bir teşekkür konuşması yaptı. Derneğin 1985 yılında Merhum Mümin Gençoğlu’nun katkılarıyla kurulduğunu hatırlatan Özkan, şu anda dokuz şubelerinin bulunduğunu söyledi. Kısa adı B.G.F. olan Balkan Türkleri Göçmen ve Mülteci Dernekleri Federasyonun merkezinin de burası olacağını (B.G.F.’in, Bursa BAL-GÖÇ, İzmir BAL-GÖÇ, Yalova BAL-GÖÇ, Kocaeli BAL-TÜRK, İstanbul/Kartal BALKANLILAR Dernekleri’inden oluştuğunu da belirtti). Türkiye’nin birliği ve bütünlüğüne sahip çıktıklarını belirten Yüksel Özkan, hiç kimseyi ötekileştirmediklerini vurguladı. Yüksel Özkan “Bizler Nilüfer’e katkı sağlayacağız. Anadolu Yörük kültürünüzü iyi bir mekanda sergileyeceğiz” diyerek Başkan Bozbey’e verdiği destekten dolayı defalarca teşekkür etti.

Yüksel Özkan, yılardır mekan sıkıntısı çeken BAL-GÖÇ Görükle Şubesine de 6 ay önce Nilüfer Belediye Başkanı Sayın Mustafa Bozbey’in 1350 m2 lik bir alan tahsisi ettiğini belirterek bunun içinde Görükle Göçmen Konutları sakinleri ve tüm göçmen camiası adına şükranlarını sundu. İçine bir idare binası ve bir lokali olacak tesisin yakında hizmete açılacak olmasının ayrı bir mutluluk olduğunu söyleyen Genel Başkan Doç. Dr. Yüksel Özkan, “bu tesisiler tüm Nilüferlilerindir, hepinizi bekliyoruz” derken Nilüfer’e zenginlik katacaklarını söyledi..

Yüksel Özkan konuşmasının sonunda, “ Nilüfer için tatlı yiyelim tatlı konuşalım, toplantı sonunda hepinizi ikramımıza bekliyoruz” diyerek tüm Belediye Meclis Üyelerine de karar için teşekkür etti.

Toplantı sonrası çıkış salonunda BAL-GÖÇ Yöneticileri başta Nilüfer Belediye Başkanı Sayın Mustafa Bozbey ve çalışma arkadaşlarına baklava ikramında bulundular. Bu tarihi olay çektirilen fotoğraflar ile ölümsüzleştirildi.

“Sevgili Bursalılar, bu güzel ilçemiz Nilüfer’de güzel ve modern tesislerimizde siz üyelerimiz ve tüm dostlarımız ile yakın zamanda görüşmek dileği ile…”
Saygılarımla…

Doç. Dr. Yüksel Özkan

BAL-GÖÇ ve B.G.F. Genel Başkanı

1


İçeriği Paylaş