Bağcılar’da Plevne Parkı açıldı

Ülkemizden Haberler
İçeriği Paylaş

Bağcılar Belediyesi’nin Bağlar Mahallesi’nde hazırladığı Plevne Parkı düzenlenen törenle hizmete açıldı. Bulgaristan göçmeni vatandaşların yoğun olarak ikamet ettiği mahallede yapımı tamamlanan park düzenlenen törenle hizmete girdi. İçinde Plevne Camii’nin de bulunduğu park mahalle için önemli bir yeşil alan görevi görüyor. Açılış programında konuşan Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı, Plevne Parkı’nın ve Plevne Camii’nin örnek birer çalışma olduğunu söyledi.

Bağlar Mahallesi başta olmak üzere, Bağcılar genelinde yapılan yatırımlara değinen Çağırıcı, Bağcılar’da yapımı tamamlanan ve proje aşamasında olan 15 tane 5 yıldızlı otel olduğunu hatırlattı. Çağırıcı, Bağlar Mahallesi’nde Turizm ve Otelcilik Meslek Lisesi’nin yapılacağı müjdesini de verdi.

“Çocuklarımız kendi mahallelerinde okuyup, kendi mahallelerinde çalışacak” diyen Çağırıcı, okuldan mezun olan çocukların yine burada inşa edilen otellerde rahat bir şekilde iş bulabileceğini söyledi. Bağcılar’da Fen Lisesi, Sağlık Meslek Lisesi, Öğretmen Lisesi ve İmam Hatip Lisesi’nin planlandığı bilgisini veren Çağırıcı, Şehitler Parkı’nın da yenileneceğini ifade etti. Masal Parkı, Bilim Müzesi ve Gözlem Evi projelerine de değinen Çağırıcı, “Bunların hepsi projelendirilmiş çalışmalar” dedi.

CİHAN

 


İçeriği Paylaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.