Asenovgrad Belediyesinden Bal-Türk’e ziyaret

Bal-Türk'ten Haberler
İçeriği Paylaş

Bulgaristan’ın Filibe iline bağlı Asenovgrad İlçesi Belediye Başkanı Dr. Hristo Grudev, Meclis üyeleri Av. Zafer Mollaömer ve İvan Çohaciev dün (14.04.2010) Derince’ye geldi. Derince’de Belediye Başkanı Dr. Aziz Alemdar’ın makamında kabul ettiği heyet daha sonra SEKAPARK’ta öğle yemeği yedi. Heyeti Perşembe ve Cuma günü yoğun bir gündem bekliyor. Zira, Bugün (Perşembe) Derince Belediyesi ile Asenovgrad Belediyesi arasında “kardeş şehir” protokolü imzalanacak.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Öğleden sonra Balkan Türkleri Kültür ve Dayanışma Derneği Genel Merkezine gelen heyeti Genel Başkan Vekili Dr. Bayram Çolakoğlu, Başkan Yardımcıları Halit Meriç, Hasan Mercan, Denetim Kurulu üyesi Recep Akçakaya ve Sekreter Sevginar Kocaali karşıladı.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Görüşmeler sıcak bir ortamda geçerken, Asenovgrad Belediye Başkanı Hristo Grudev, beklediğinin çok üzerinde samimi bir ilgi ile karşılaşmaktan memnun olduğunu Balkan Türkleri Kültür ve Dayanışma Derneğinin Asenovgrad ile Derince arasında bir kardeş şehir ilişkisi kurulmasında oynadığı rolden dolayı da teşekkür etti. Grudev, “benim belediye başkanı olduğum şehrin sakinlerinin akrabalarıyla bir araya gelmekten çok memnunum, Derince ile yürüteceğimiz kardeş şehir ilişkisini sadece belediyeler arası bir ilişki değil, kültür, ekonomi, sağlık, eğitim, turizm ve iki şehrin sivil toplum kuruluşlarını da kapsayan, yani iki şehrin dinamiklerini buluşturan bir kardeşlik için elimizden geleni yapacağız” dedi.


İçeriği Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.