Bal-Türk Balkan Gençlik Kampı Öğrencilerine iftar Verdi

Bal-Türk'ten Haberler Haberler
İçeriği Paylaş

Balkan Türkleri Kültür ve Dayanışma Derneği’nin geçen yıl Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı desteği ile gerçekleştirilen Balkan Gençlik Kampı 2 ve 3 projeleri Kocaeli’de gerçekleştirilmişti. Aynı projenin Bulgaristan Buluşması kapsamında Mayıs ayında yapılan buluşmanın ardından, öğrenciler ve ailelerinin bir araya geldiği iftar düzenlendi. Rudezem’in Çangırdere Köyü’nde (Çepintsi) civar bölgelerden gelen öğrenci ve aileleri bir araya geldi. Köy halkının da katıldığı iftar güzel bir ramazan kaynaşması yaşandı.

8

İftar Öncesi Öğrenci ve Aileleri ile Buluşma

İftardan önce öğrenci ve aileleri ile bir araya gelen Bal-Türk Genel Başkanı Dr. Bayram Çolakoğlu, Proje yöneticileri ve eğitmenler hasbihal etti. Eğitmenler tarafından gerçekleştirilen kısa seminerlerin ardından anne babaların görüleri alındı. Anne babalar çocuklarındaki değişim ve memnuniyetlerinden bahsederken, Bal-Türk Yönetimi ve proje ekibine teşekkür ettiler. Yapılan değerlendirmede anne-baba eğitimlerinin de yer alacağı yeni bir proje

Yemekleri Kamp Öğrencileri Hazırladı

İftarda ikram edilen yemekleri Balkan Gençlik Kampına katılan öğrenciler hazırladı. Aynı zamanda tüm servis te aynı öğrenciler tarafından yapıldı.


İçeriği Paylaş