Nevzat Doğan’a Bal-Türk’ten nezaket ziyareti

Bal-Türk'ten Haberler
İçeriği Paylaş

Balkan Türkleri Kültür ve Dayanışma Derneği,  İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan’ı makamında ziyaret etti.  Genel Başkan Bülent Karagöz, Başkan Vekili Dr. Bayram Çolakoğlu, Genel Sekreter Harun Eneç, Genel Sekreter Yardımcısı Fahrettin Erdik, Denetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Recep Tarı, Denetim Kurulu üyeleri Recep Akçakaya ve Ramadan Ferhatoğlu ziyaret esnasında hazır bulundular.  Ziyaret sırasında Başkan Dr. Nevzat Doğan’ın yanı sıra Başkan Yardımcısı Hüseyin Üzülmez de hazır bulundu.
Yerel seçimler sonrası yoğunluğu dikkate alarak ziyaretlerini bugüne kadar ertelediklerini ifade eden Bal-Türk Genel Başkanı Karagöz, rahat bir zamanda faaliyet ve projelerimizi anlatmak isteriz dedi. Bu kapsamda, 5 Temmuzda Bulgaristan’da yapılan parlamento seçimlerinde Kocaeli’de oy kullanılabilmesi için aktif rol alındığı ve yaklaşık 5400 oyun kullanıldığı ifade edildi. Bal-Türk’ün Kocaeli’deki 12 ilçe ve Büyükşehir Belediyesine yönelik kardeş şehir projesi anlatıldı. Önceki dönemde Saraybahçe Belediyesi ile Bulgaristan’ın Kırcaali iline bağlı Mestanlı Belediyesinin kardeş oldukları bunun devam ettirilebileceği ve başka şehirlerle de kardeşlik ilişkisi kurulabileceği üzerinde duruldu. İzmit’in Bosna Hersek’in Travnik Belediyesi ile yeni kurduğu kardeşlik ilişkisi de vurgulandı.
Görüşmelerde İzmit Belediyesi’nin “Tarih Koridoru” projesinde Balkan Türkleri Kültür ve Dayanışma Derneğinin de yer alması konusunda mutabakata varıldı.


İçeriği Paylaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.