Bal-Türk yeni yönetiminden Kocaeli Valisine ziyaret

Bal-Türk'ten Haberler
İçeriği Paylaş

Balkan Türkleri Kültür ve Dayanışma Derneği Genel Merkez yönetim kurulu Kocaeli Valisi Ercan Topaca’ya bir tanışma ziyareti gerçekleştirdi. Bal-Türk’ün 22 Ocakta yapılan genel kurulundan sonra, yeni yönetim kurulunun tanışma ziyaretleri devam ediyor. Kocaeli Valisi Sayın Ercan Topaca’nın makamında gerçekleşen ziyarette Genel Başkan Dr. Bayram Çolakoğlu, Genel Başkan Yardımcıları Hatice Korkmaz, Gülşah Arkut, Doğan Aydın, Genel Sekreter Halit Meriç, Genel Sekreter Yardımcısı Şükrü Ar, yönetim kurulu üyeleri Gencay Işık, Nurullah Şen, Yard. Doç. Dr. Selçuk Koç, Denetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Recep Tarı ve Gençlik Kollarından Furkan Sarpken hazır bulundu.

Tanışma ve Yeni Dönemin Vizyonu

Ziyarette öncelikle yönetim kurulu üyeleri ile tanışma faslı gerçekleştirildi. Bu sırasında Sayın Topaca yönetim kurulu üyelerini yakından tanıma fırsatı buldu. Genel Başkan Çolakoğlu, derneğin yakın zamanda gerçekleştirdiği faaliyet ve projelerinden bahsederken özellikle yeni dönemde üzerinde çalıştıkları projeler hakkında bilgi verdi. Vali Sayın Topaca’ya Bulgaristan hakkında da ayrıntılı bilgi verildi. Balkanlarda ve Türkiye’de sivil toplumunun fonksiyonları üzerine sohbet edildi.

Bal-Türk’ten Plaket ve Kitap

Ziyaret sonrasında Bal-Türk Genel Başkanı Çolakoğlu Kocaeli Valisi Sayın Topaca’ya derneğin bir plaketini ve “Dünden Bugüne Bal-Türk” adlı kitabını hediye etti. Ziyaret için teşekkür eden Topaca, “zaman zaman bir araya gelmeyi, arzu ettiğini ifade etti.”


İçeriği Paylaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.