Ahmet Doğan’a suikast girişimi

Balkanlardan Haberler
İçeriği Paylaş

Sofya’daki Ulusal Kültür Sarayı’nda gerçekleştirilen partisinin Ulusal Kongresine katılan Hak ve Özgürlükler Hareketi Partisi liderine karşı suikast girişiminde bulunulduğu bildirildi. Kongre salonunda bulunan bir kişinin tabanca çıkarttığı ancak tutukluluk yaptığı için ateş edemediği bildirildi. Doğan’ın yardımcısı Lütvi Mestan‘Çok şükür Ahmet Doğan yaralı değil’ dedi. Olayın ardından kongreye saat 15.00’a kadar ara verildiği kaydedildi.

Olaylara yakından şahit olan Bal-Türk Gebze Şube Başkanı İsmail Yılmaz olayı şöyle anlattı: “Kongre sırasında birisi silah çekti, silahı tutukluk yaptı ve o sırada çevredekiler suikastçının üzerine çullandı. Linç edilecekti neredeyse, kimdir neyin nesidir bilmiyoruz, alıp götürdüler. Kongreye de ara verildi” dedi.

BNT televizyonunun bildirdiğine göre saldırganın Burgaz delegesi olduğu ve adının Oktay Hasanov Yenimehmetov olduğu ifade edildi. Sofya dördüncü bölge karakoluna götürülen 25 yaşındaki Yenimehmedov’un uyuşturucu ve hırsızlık suçlarından sabıkasının bulunduğu bildirdi. Ahmet Doğan’a doğrultulan silahın kursıkı olduğunu iddia edenler olduğu gibi gaz silahı olduğu da iddia edildi. Yapılan yorumlarda kongreye girişte katılanların xray’dan geçmemiş olması eleştirildi.

Ahmet Doğan’ın başkanlıktan çekileceği yerine geçecek isim konusunda ise, Remzi Osman ve Lütfi Mestan’ın adı geçtiği kulislerden gelen bilgiler arasında yer aldı.


İçeriği Paylaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.