Ahmed Davudoğlu, Uluslararası Sempozyumu Bildirileri Kitaplaştırıldı

Balkanlardan Haberler
İçeriği Paylaş

İslam Alimi Ahmed Davudoğlu Uluslararası Sempozyumu bildirileri, Ümraniye Belediyesi Kültür Yayınları kapsamında bir kitapta toplanarak yayımlandı.

Ümraniye Belediyesi, ilim ve kültür dünyamıza yön veren önemli şahsiyetleri unutturmamak ve yeni nesillere kılavuz olmalarını sağlamak için üzerine düşen görevi icra etmeye devam ediyor. Bu düşünceden hareketle, yayınladığı birbirinden değerli kültür yayınlarına bir yenisini daha ekledi.

Ümraniye Belediyesi, Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi, Sofya Yüksek İslam Enstitüsü ve Bulgaristan Cumhuriyeti Müslümanlar Diyaneti Başmüftülüğü ile birlikte düzenlenen sempozyumda, öğretim üyelerinin sunduğu 10 bildirinin yer aldığı 178 sayfadan oluşan kitap, Ümraniye Belediyesinin destekleriyle kitaplaştırıldı. İslam Alimi Ahmed Davudoğlu Uluslararası Sempozyumu kitabının girişinde; Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can‘ın yanı sıra, İbrahim Yıldız, Dr. Mustafa Hacı, Doç. Dr. Fikret Karaman ile Prof. Dr. Ali Köse tarafından yapılan açılış konuşmaları da yer alıyor.

Davudoğlu’nun örnek teşkil eden hayatının, yeni nesillere aktarılmasını sağlayan Ümraniye Belediyesi; her kesimden vatandaşa hitap eden kitabı okuyucuya sundu.


İçeriği Paylaş