Cuma Meydanı’nın isim değişikliğine karşı çıkmayan Raeva ve Cafer milletvekili olmak istiyor

Balkanlardan Haberler
İçeriği Paylaş

Geçtiğimiz yılın Mayıs ayında Filibe’deki Cuma Meydanının isminin değiştirilmesine ‘EVET’ oyu kullanan HÖH’ün Filibe Belediye Meclis Üyeleri Petia Raeva ve Camiset Cafer’in milletvekili olmak istedikjleri bildirildi.

Filibe basını, iki ismin yaklaşan parlamento seçimlerinde milletvekili aday listelerine girmek için mücadele verdiklerini yazıyor.  Filibe yerel medyasında çıkan haberlere göre, Cuma Caminin bulunduğu ve halk arasında Cuma Meydanı (Cumayata) olarak bilinen meydanın isminin ‘‘Roma Stadyumu’’ olarak değiştirilmesine ilişkin GERB’li Belediye Başkanı İvan Totev tarafından sunulan teklif 17 Mayıs 2012 Perşembe günü yapılan Filibe Belediye Meclisi toplantısında 29 ‘Evet’, 7 ‘Hayır’ ve 9 ‘Çekimser’ oyla kabul edilmişti.
Aralarında Petia Raeva ve Camiset Cafer’in de bulunduğu HÖH’lü Belediye Meclis üyeleri isim değişikkliğine ‘EVET’ bazıları da ‘ÇEKİMSER’ oyu kullanmıştı. Böylece HÖH’lü meclis üyelerinin oylarıyla ‘Cuma Meydanı’ ismi  ‘Roma Stadyumu’ ile değiştirildi.

AJANS BG


İçeriği Paylaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.