17. Rumeli Balkan Buluşmasına İşadamı Fuat Biçici ev sahipliği yaptı

Haberler
İçeriği Paylaş

Rumeli Balkan Platformu’nun 17.Geleneksel Buluşmasına Kocaeli Makedonya Göçmenleri Derneği Başkanı İşadamı Fuat Biçici ev sahipliği yaptı.

Üçyoldaki Dernek Merkezinde KOMAGDER Başkanı Fuat Biçici ve Yönetim Kurulunda görev yapan Nihat Hacıoğlu, Turgay Aydınoğlu, Süleyman Ataç, Kenan Şentürk, Muzaffer Aydınoğlu ve Ramazan Kadınçeşme ile Rumeli Balkan Platformu Koordinatörleri Adnan Metin ve Süleyman Durak konuklarını kapıda karşıladılar.

KOMAGDER Başkanı Fuat Biçici’nin açılış konuşması yapıp daha sonra gündeme gelen Kocaeli Ticaret Odası seçimlerinde BAĞIMSIZ KOTO olarak yola çıkmalarıyla ilgili bilgi verdiği Geleneksel buluşmada evsahibi ekibin evlerinde yaptırdığı elde açılan tepsi tepsi peynirli kıymalı patetesli Muhacir böreğinin servisi de başladı. Ayran ve Böreklere anında bitirilirken ardında baklava ve çay ikramı edildi. Rumeli Balkan Platformu Koordinatörleri Adnan Metin ve Süleyman Durak mazeretleri nedeniyle katılamayan İsmail Kalkandelen, Halil Vehbi Yenice, Prof.Dr.Recep Tarı, Remzi Sarman, Bekir Kurt’un selamlarını ilettiler.

Muhacirlerin buluştuğu gecede, İzmit Rumeli Türkleri Derneği Başkanı Selahattin Balkan 30 Haziran’da yapılacak Helva Şölenine hemşerilerini davet ederken, Kamil Terzi’de Kocaeli’deki Istrancalıları bir araya getirecek dernek kurma çalışmalarını hızlandırdıklarını açıkladı. Gölcük Trakya İlleri Derneği Başkanı Orhan Karagöz ve yönetici Kadir Akın, Rumeli Balkan Platformuna böyle bir birlikteliği sağladığı için teşekkür ettiler.


İçeriği Paylaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.