Yunanistan Yunanlarındır!

Balkanlardan Haberler
İçeriği Paylaş

Yunanistan seçimlerinde sol partiler önemli bir çıkış yapmış olsa da, en şaşırtıcı sonuç yüzde 6,97 oy alan radikal sağcılardan (Altın Şafak) geldi.

Altın Şafak hareketinin merkezinde Adolf Hitler‘in nasyonal sosyalizmi var. Söylemlerini klasik anti-kapitalist demagoji, göçmen düşmanlığı, ırkçılık, antisemitizm ve anti-komünizmle birleştiren bir hareket.

En büyük hedeflerinin, göçmenlerin Yunanistan’dan atılması olduğunu söyleyen parti yetkilileri, meydanlarda da oldukça saldırgan bir tavır benimsedi.

“Yunanistan Yunanlarındır!”

“Yunanistan Yunanlarındır!”, “Kuran-ı Ateşe At”, “Yunanistan’ı Temizleyin” gibi sloganlarla seçim propagandası yapan faşist partinin lideri Nikos Mihalolijakos, seçimlerden sonra düzenlediği basın toplantısında Julius Sezar’dan alıntı yaparak, “Geldim, gördüm ve yendim. Zaferimiz hainlerin yüreklerine korku saldı. Vatan hainleri bizden korkuyor… Cezalarını vermeye geldik” dedi.

Bir başka ilginç ayrıntı faşist partinin genel merkezinde ortaya çıktı. Sırp faşistlerden Arkan‘ın (Željko Ražnatović) posterinin parti binasının baş köşesinde yer alması dikkat çekti.

HaberBoşnak


İçeriği Paylaş

1 thought on “Yunanistan Yunanlarındır!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.