YUNAN MİLLETVEKİLİ MÜLTECİLER ÜZERİNDEN BATI TRAKYA TÜRKLERİNE HAKARET ETTİ!

Balkanlardan Haberler
İçeriği Paylaş

Yunanistan Parlamentosu 2. Başkan Yardımcısı Yeni Demokrasi Partisi (YDP) Milletvekili Haralambos Athanasiu, “Böyle giderse Midilli adası kısa zamanda ikinci Rodop ili olacak” dedi. Athanasiu’nun göçmenleri ve Batı Trakya Türklerini hedef alan bu provokatif açıklamaları ülkedeki ırkçılığın tehlikeli boyutlara ulaştığını gösterdi.

 

ÜLKEDEKİ TÜRK VE İSLAM DÜŞMANLIĞI TEHLİKELİ BOYUTLARA ULAŞTI!

Millet Gazetesi’nin haberine göre; ülkede merkez sağın kalesi söylemiyle yola çıkan ancak aşırı sağcıların çatısı haline gelerek seçimleri kazanan YDP’nin iktidara gelmesiyle giderek artan Türk ve İslam düşmanlığı tehlikeli boyutlara ulaşmaya başladı.

YDP’li Athanasiu, göçmen ve mülteci sorununu kendi siyasi çıkarlarına alet ederek bu konu üzerinden Yunan vatandaşı olan Batı Trakya Türk toplumunu, Yunanistan için bir “tehdit” ve “tehlike” unsuru olarak gösterdi.

YUNAN VEKİLDEN TEPKİ TOPLAYAN AÇIKLAMA!

Geçmişte Adalet Bakanlığı da yapmış olan YDP’li Meclis Başkan Yardımcısı Haralambos Athanasiu’nun sözleri ülkede ırkçılar tarafından memnuniyetle, Batı Trakya Türkleri tarafından ise endişeyle karşılandı.

“BUNUN SONU NEREYE VARACAK?”

Türk toplumunda, “Sistematik olarak Azınlık ve İnsan Hakları ihlalleri ve baskılardan sonra şimdi de iktidar yetkilileri tarafından kamuoyu için ‘tehlikeli’ bir hedef haline getirilerek can ve mal güvenliğimizi tehdit edilir hale getirebilecek açıklamalar yapılıyor. Bunun sonu nereye varacak?” soruları gündeme geldi.

 

Kaynak: QHA


İçeriği Paylaş