Üsküp’ten Gazze’ye Yardım Eli

Balkanlardan Haberler
İçeriği Paylaş

Gazze’de yaşanan insanlık dramı tüm dünyayı olduğu gibi Makedonya’da yaşayan insanları da üzdü. Makedonya Türk Demokratik Partisi (TDP) de, geçtiğimiz Ramazan ayında Gazze’deki çocuklar için yardım kampanyası başlattı.

Parti başkanı ve milletvekili Kenan Hasipi’nin girişimiyle başlatılan “Gazze çocuklarına yardım kampanyası” 21 ile 25 Temmuz tarihleri arasında Makedonya’nın çeşitli şehirlerinde toplanan yardımlar Gazze’ye ulaştı. Kampanya kapsamında toplanan 26 bin 500 Euro’yla 800 aileye yardım sağlandı.

TDP’den yapılan açıklama, “Bizler içinde buruk geçen bu bayramda din kardeşlerimizin yüzündeki bu tebessüm ortak acımızı hafifletmiş tüm insanlık için önem arz eden birlik ve dayanışmanın gücünü bir kez daha kanıtlamıştır. Kampanya esnasında toplanan meblağ 800 erzak yardım paketi olarak oradaki kardeşlerimize dağıtılmıştır. Verdiğiniz destekle Gazze ve Filistin’de yaşamını yitiren kardeşlerimizin ailelerinin geleceğe daha umutla bakmalarına, çocuklarının ileride birer aydın genç olarak yetişmelerine yardımcı olacağımızı ümit ediyoruz” denildi. Bilindiği üzere, Makedonya’nın başkenti Üsküp’te Gazze için destek protestoları da düzenlenmişti.

Balkan Günlüğü


İçeriği Paylaş