Üsküplü 615 çocuk, sünnet edildi

Balkanlardan Haberler
İçeriği Paylaş

Ensar Kültür ve Dayanışma Derneği ile ortaklaşa düzenlenen ve Makedonya’da yaşayan Türk, Arnavut ve Makedon ailelere mensup çocukların sünnet ettirildiği geleneksel sünnet şöleni, büyük bir coşku ile gerçekleştirildi. Sünnet şölenine, daha önce sünnet ettirilen 615 çocuk ve aileleri ile Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar ve Belediye Başkan Vekili İsmail Kuş, Çayır Belediye Başkanı İzet Mexhiti, TİKA Üsküp Ofis Koordinatörü Doç. Mahmut Çevik, Büyükelçilik 3. Kâtibi ve Üsküp Din Hizmetleri Müşaviri Seyfettin Ersoy, Ensar Derneği Başkanı ve Çayır Belediye Başkan Yardımcısı Doç. Süleyman Baki, çeşitli dernek ve STK yöneticileri, sünnet edilen çocukların aileleri ve Üsküp halkı katıldı.

Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, Makedon ve Türk halklarının yüzyıllar boyunca Balkan coğrafyasında birlikte ve kardeşçe yaşadığını söyledi. Osmangazi nüfusunun önemli bir kısmını Balkanlardan göç eden Türklerin oluşturduğunu, bu nedenle tüm Balkan coğrafyası ile güçlü akrabalık bağlarının bulunduğunu ifade eden Dündar, “Bizler, Osmangazi Belediyesi olarak Ramazan ayında Bursa ve Bursa dışında, Özelikle Balkanlarda kardeş belediyelerimizle birlikte birçok etkinlik gerçekleştiriyoruz” dedi.

Balkan Günlüğü


İçeriği Paylaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.