Türkiye tarafından İnterpol bülteniyle aranan terörist Bulgaristan’da yakalandı

Balkanlardan Haberler
İçeriği Paylaş

Terör örgütüne üye olduğu gerekçesiyle Türkiye tarafından İnterpol bülteniyle aranan Erkan Polater (29), Bulgaristan’da yakalandı.
Adana 8. Sulh Ceza Mahkemesi tarafından tutuklanma kararı bulunan ve Ankara Bölge Mahkemesince 2004 yılından itibaren  İnterpol bülteniyle aranan Erkan Polater’in (29) Romanya’dan Bulgaristan’a girişte Dunav Most Sınır Kapısında yakalandığı bildirildi. Rusçuk Bölge Savcı Yardımcısı Valentina Liçeva, Polater’in 40 gün Bulgaristan’da tutuklu kalacağını, bu sure içinde Türkiye’ye iade konusunda gerekli evrakların gelmesini bekleyeceklerini belirtti. Polater, Rusçuk Mahkemesi’nde ‘ Türkiye’de siyasi görüşlerim nedeniyle takip ediliyorum. Başka AB ülkelerinde de bulundum Bulgaristan’da beni neden tutukluyorsunuz’ dedi. Adana 8. Sulh Ceza Mahkemesi tarafından aranan Erkan Polater’in Hollanda’da geçiçi ikamet iznine sahip olduğu bildirildi.
Nahit Doğu, Sofya

İçeriği Paylaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.