Almanya’da 3 Türk çocuğu babalarının Bulgar sevgilisi tarafından öldürüldü

Haberler
İçeriği Paylaş

Almanya’da yanan evde ölü bulunan 3 Türk çocuğun, yangından önce bıçaklanarak öldürüldükleri ortaya çıktı. Baba Tüfekçi’nin birlikte yaşadığı Bulgar asıllı Milka D. tutuklandı.

Almanya’nın Dortmund kentinde yangında öldükleri sanılan Mustafa (4) ile Zilan (12) Tüfekçi kardeşlerin yangından önce cinayete kurban gittikleri ortaya çıktı. Hastanede yaşamını yitiren Mehmet’in (10) de vücudunda kesik izleri bulunduğu belirtildi. Tuncelili baba Muharrem Tüfekçi’nin eşinin ölümünden sonra taşınıp Dortmund’da birlikte yaşamaya başladığı Bulgar vatandaşı Milka D. isimli kadın, çocukları öldürüp evi kundakladığı gerekçesiyle tutuklandı. Kadının olay sonrası Muharrem Tüfekçi’nin yanına eli kanlı vaziyete gittiği ve gaspa uğradığını söylediği de belirtildi. Tuncelili Tüfekçi’nin kısa bir süre önce arkadaşlarına, birlikte yaşadığı 29 yaşındaki kadının, çocuklarından nefret ettiğini dile getirdiği öğrenildi. Muharrem Tüfekçi’nin çocuklarını Türkiye’ye götürüp, akrabalarının yanında bırakmak istediği bilgisine de ulaşıldı.

OTOPSİDE BELİRLENDİ

Dortmund eyalet savcılığı ve Emniyet Müdürlüğü tarafından yapılan ortak yazılı açıklamada, önceki akşam geç saatlere kadar süren otopsi çalışmalarının sonuçlandığı, yangın sırasında hayatlarını kaybeden Mustafa ve Zilan’ın yangın öncesinde şiddete kurban gittiği kaydedildi. Açıklamada yangın çıkmadan önce çocukların öldükleri ifade edildi. Önceki gün yapılan açıklamada, savcılık, otopsi yapılan Mehmet’in yangından değil, şiddete maruz kalarak öldüğünün belirlendiğini açıklamıştı. Baba Tüfekçi’nin bundan önce aynı binanın son katında oturduğu, burada da geçen şubat ayının sonunda bir yangın çıktığı, yangını çocukların ateşle oynarken çıkardıkları sonucuna varıldığı açıklanmıştı.

ANNENİN DE KISACIK ÖMRÜ ACILARLA GEÇTİ

Çocukların annesi Ayla Tüfekçi, üç yıl önce 28 yaşındayken kapısının önünü silerken kapının kapanması üzerine 5’inci kattaki komşusunun balkonundan 4’üncü kattaki dairesine beline çamaşır ipi bağlayarak inmeye kalktığı sırada düşerek ölmüştü. O sırada 1 yaşında olan Mustafa, dairede yalnız kalınca panikleyen anne, balkondan bahçede oynayan diğer oğlu Mehmet’in önüne düşüp yaşamını yitirmişti.

Hürriyet

 


İçeriği Paylaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.